Z parkietu na piasek. Zaskakująca decyzja siatkarskich władz

Chcąc zrekompensować kibicom, sponsorom i mediom przedwcześnie zakończony sezon halowy, PZPS zadecydował o organizacji Ligi Letniej. 13 zespołów PlusLigi i trzy I ligi rozegrają turnieje na plaży!

siatkówka 09:35 29-06-20201 0

W grupie pierwszoligowców znalazł się Krispol. Wrześnianie o awans do fazy finałowej zmierzą się w grupie centralnej z trzema innymi drużynami: Skrą Bełchatów, Ślepskiem Suwałki i AZS-em Olsztyn. Dwie najlepsze ekipy z turnieju, który zostanie przeprowadzony 2 sierpnia, awansują do finałowej ósemki.

Przeciwko pomarańczowym wystąpi Jędrzej Gruszczyński, rodowity wrześnianin, który od nowego sezonu zagra w olsztyńskich barwach.Nie wiadomo do końca, kto reprezentować będzie nasz klub. Przed zawodnikami, nawet tymi grającymi na piasku, stanie poważne wyzwanie, bo przepisy mocno odbiegają od przyjętych na plaży. Zespół składać się będzie z ośmiu zawodników, a na boisku o większych wymiarach (9x9 m) przebywać będzie aż czterech. Taktyka gry będzie zupełnie inna. No cóż, walka o sponsorów nie jedno ma imię.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

09:35 29-06-2020