Z nimi zdecydowanie warto inwestować. Trzy dotacje w nowym roku trafią do gminy Nekla

Lokalna Grupa Działania "Z Nami Warto" rozstrzygnęła cztery nabory wniosków o przyznanie dotacji. Gmina Nekla otrzyma pieniądze na realizację trzech projektów.

samorząd 17:32 26-12-20190 0

Jeden z nich pod nazwą "Rewitalizacja zabytkowego pałacu w Nekli - remont elewacji zachodniej i wieży pałacowej" obejmie odnowienie części elewacji przy wejściu do izby pamięci, wykonanie stolarki okiennej i remont pałacowej wieży. Dojdzie też do odnowienia hełmu wieży według zachowanej dokumentacji ikonograficznej. Uzyskane dofinansowanie do tej inwestycji wynosi 72 117 zł, z kolei całość może kosztować nawet ponad 190 tys. zł.

Kolejne dwa projekty dotyczą wybudowania placów zabaw w Barczyźnie i Gąsiorowie. W pierwszej z miejscowości planowane jest ustawienie urządzeń placu zabaw i montaż: ogrodzenia, grilla, ławek, koszy na śmieci, piłkochwytów i lampy solarnej. Pozyskana dotacja na ten cel to 46 638 zł, a całość inwestycji może wynieść ponad 73 tys. zł. 

Podobny zakres obejmie plac zabaw w Gąsiorowie. Nie będzie tam ogrodzenia i piłkochwytów, ale za to pojawi się altana i urządzenia fitness. W tym przypadku dofinansowanie wyniosło 40 601 zł. Całkowity koszt inwestycji może przekroczyć 63 tys. zł.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

17:32 26-12-2019