Z kim iść do wyborów?

Tytułowe rozważania liderom partii opozycyjnych odbierają resztki rozsądku. Pojawiają się sojusze, sprawiające niektórym partyjnym działaczom sporo problemów przy ich uzasadnieniu.

Moim zdaniem 12:27 23-08-20191 7

Oto właśnie obserwujemy upadek „ostatniego antysystemowca” w polskiej polityce. Paweł Kukiz, co by nie powiedział – dorabia już tylko ideologię do swojej ostatniej decyzji o współpracy z PSL-em. Niestety – hasło o tym, że w polityce nie istnieje pojęcie nigdy – znajduje w tym przypadku smutne potwierdzenie.

Nie wiem, czym zakończy się dla Kukiz’15 mariaż z ludowcami, ale na pewno wiadomo, że PSL jak nikt inny opanował do perfekcji sztukę tworzenia koalicji, według zasady „idziemy z każdym, kto nas zechce”. Sam Paweł Kukiz przez ostatnie 4 lata zamiast rozwijać się, zaliczał powolny upadek.

Nawet idea jednomandatowych okręgów wyborczych odeszła na dalszy plan – a przecież było to sztandarowe hasło nowego ruchu. Zabrakło dalszej spójnej idei i niestety, sam lider okazał się całkiem nieobliczalny. Tak oto ogromny niegdyś potencjał rozmieniono na drobne... Pozostaje tylko rozstrzygnąć – „zdrada to, głupota czy może zdrowy rozsądek?”

Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:27 23-08-2019