Z jednym skrzydłem nie polecisz. Krispol brutalnie uziemiony

Wrzesińscy siatkarze na sucho przegrali sobotni mecz z Mickiewiczem Kluczbork. Emocje były jedynie w pięciu ostatnich minutach pojedynku, kiedy rywale zapragnęli podać rękę pomarańczowym.

siatkówka 19:59 31-10-20204 0

Pusta hala przy Słowackiego była miejsce słabego widowiska, w dodatku bardzo bolesnego dla wrzesińskiej siatkówki. Krispol wyglądał tragicznie w przyjęciu, a lewego skrzydła w ogóle nie miał. Na prawym bił się jedynie Mateusz Linda. Czyżby wirus poczynił aż takie spustoszenie w zespole?

Filip Frankowski (1), były krispolowiec, zameldował się we Wrześni pierwszym punktem. Później miał okazję skończyć mecz

W pierwszym secie mecz był wyrównany do stanu 19:20. Później goście zdobyli pięć kolejnych punktów.

Po pierwszych dziesięciu piłkach drugiego seta trener Marian Kardas wymienił rozgrywających, po piętnastu Łukasza Kalinowskiego zastąpił debiutujący w zespole Jakub Czyżowski. Nie wiele to dało, bo rywale prowadzili już 16:10. W końcówce udało się zaledwie zmniejszyć straty. Nic więcej.

Jakub Czyżowski pierwszy raz pojawił się w barwach Krispolu

Na początku trzeciego seta z pola zagrywki strzelać zaczął Łukasz Owczarz i pomarańczowi przegrywali szybko 3:8. Kiedy goście w drugiej części partii jeszcze dołożyli oczko (9:16) wydawało się, że za chwilę zamkną mecz. Od 19:24 Mickiewicz miał pięć kolejnych piłek meczowych i nie potrafił tego wykorzystać! W tym fragmencie bardzo dobrze zagrał Robert Brzóstowicz, atakując przechodzące, blokując Owczarza i kończąc kontrę. Krispol otrzymał nawet piłkę setową, ale i tej nie udało się wygrać. Ostatecznie po autowym ataku zdecydowanie najlepszego w naszym zespole Lindy i błędzie Kalinowskiego rywale wywieźli z Wrześni komplet punktów.

Trener Kardas chętnie pomógłby swoim zawodnikom na boisku

Nie chcemy pastwić się nad naszymi siatkarzami i wystawiać indywidualnych ocen. Miejmy nadzieję, że uda im się szybko odbudować formę. Trzeba się spieszyć, bo przedostatnie miejsce w ligowej tabeli boli kibiców.

Krispol Września – Mickiewicz Kluczbork 0:3 (25, 22, 27)

I set: 3:4, 7:8, 12:10, 16:14, 19:20, 19:25

II set: 2:4, 3:8, 8:12, 10:16, 16:20, 22:25

III set: 3:4, 3:8, 6:12, 9:16, 17:20, 19:24, 27:29

Krispol: Herbich, Linda (21), Brzóstowicz (7), Narowski (4), Kalinowski (7), Pizuński (4) i Dzierżyński (libero) oraz Czyżowski (5), Krawiecki, de Oliveira, Ligocki (libero)

19:59 31-10-2020