Z dziecięcej wyobraźni prosto na kubki promocyjne

Na początku wakacji Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczkowie ogłosił konkurs plastyczny na „Logo programu Dom Kultury +”. Skierowany był on dla dzieci w wieku przedszkolnym, zerówkowiczów i uczniów klas I–III. 

kultura 19:34 15-08-20200 0

Dostarczone prace oceniła komisja w składzie: Beata KaniewskaAnna Janasik i Elżbieta Kubis.Na konkurs wpłynęło 15 prac. Decyzją jury wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki w postaci kubków za zaangażowanie i udział. Na kubkach promujących program „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020” znajdą się prace uczestników. Z uwagi na niewystarczającą ilość prac w poszczególnych kategoriach komisja podjęła decyzję o ich połączeniu. Zwycięskie prace wykonali: Kornelia Dzienniak ze Spławia oraz Franciszek Pohl z Łagiewek. Otrzymają oni nagrody główne. Zarówno oni, jak i pozostali uczestnicy mogą odbierać nagrody od 17 sierpnia w pałacu Reymonta. 

- Pomysł pojawił się ponieważ w całym programie Dom Kultury+ nie było nic dla najmłodszych mieszkańców gminy. Liczyliśmy, że ilość nadesłanych prac nas zasypie, ale pewnie pandemia miała wyraźny wpływ na to, że tak się nie stało - mówi dyrektor GOK-u Mariusz Gomulski. - Widziałem już, jak prezentują się zwycięskie prace na kubkach. Fantastycznie! Być może w przyszłości zorganizujemy podobne konkursy, bo ich potencjał jest ogromny - dodaje szef GOK-u.
 Praca Kornelii Dzienniak 
Praca Franciszka Pohla

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

19:34 15-08-2020