Yorba wraca – z płytą i z koncertami

Wrzesińska grupa świętuje wydanie debiutanckiej płyty i wraca do występów na żywo.

kultura 15:58 25-09-20202 0

O tym, co słychać u Yorby, opowiedział nam Paweł Wieloch – gitarzysta oraz manager grupy.

„WW”: Wreszcie możecie dotknąć swojej płyty, położyć ją na półce, złożyć na niej autografy... Jakie to uczucie?

PAWEŁ WIELOCH: – Niewątpliwie coś nowego przynajmniej dla mnie. Nie ukrywam, że to przyjemne uczucie, gdy ktoś prosi o autograf na NASZEJ płycie. Najbardziej jednak cieszy bardzo pozytywny odbiór płyty przez słuchaczy.

Czy praca nad płytą była wyzwaniem?

– Biorąc pod uwagę fakt, że jeden utwór na „5 minut przed” nagraniem dostał nowy tekst i zmieniło się kilka partii... To tak, możemy powiedzieć, że było to małe wyzwanie.

Co znajdziemy na płycie?

– Na płycie znajdziemy utwory dobrze znane naszej publiczności z koncertów, ale są też dwa utwory, których nie znają. Jeden to „List” – wspomniany wcześniej utwór z zupełnie nowym tekstem. Drugi to „Mieszkańcy”, gdzie wykorzystaliśmy utwór Juliana Tuwima. Co do selekcji – przede wszystkim ograniczały nas finanse, więc mogliśmy zarejestrować tylko 10 utworów. Wybór był dość prosty... Na płycie znalazły się utwory najbardziej ograne i dopracowane. Pozostałe czekają na lepsze dni!

Początek roku był dla Was bardzo intensywny: nagrody, koncerty, a potem przyszła pandemia i branża rozrywkowa zamarła. Jak to przeżyliście?

– No tak, zapowiadało się pięknie... Początek pandemii to czas w studiu i nagrywanie płyty. A później oczekiwanie, kiedy wszystko w końcu wróci do normalności. Przez to, że mamy różne podejście do COVID-19, niestety musieliśmy ograniczyć próby. Na szczęście udało się wrócić ze zdwojoną siłą.

Istniejecie już ładny kawałek czasu. Jak Was zespół ewoluował przez ten czas?

– Myślę, że coraz lepiej się rozumiemy. Granie razem sprawia nam ogromną frajdę, rodzą się nowe pomysły... Więc chyba idziemy w dobrą stronę!

Wracacie do grania na żywo. Jest stres?

– Stres... Każdy występ przed ludźmi jest trochę stresujący. Grunt, to wykorzystać go tak, żeby dawał większego kopa a nie paraliżował.

Rozmawiała Anna Tess Gołębiowska

Najbliższy koncert Yorby odbędzie się dziś na rynku w Miłosławiu. Początek o godz. 18.00. 

Zespół tworzą: Kamil Szpecht (wokal), Karina Szpecht (gitara solowa), Paweł Wieloch (gitara rytmiczna), Piotr „Czaki” Pluciński (perkusja) oraz Henryk Harendarz (bas).

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

15:58 25-09-2020