Yorba jedzie na festiwal. Powalczy o atrakcyjne nagrody

Wrzesińska grupa rockowa Yorba zakwalifikowała się do udziału w finale festiwalu Gostyńskie Rockowania 2020.

kultura 19:23 22-01-20203 1

Już teraz muzycy mogą mówić o sukcesie – o miejsce na scenie w Gostyniu zabiegało 110 zespołów. Ocenione zostały ich poziom techniczny, treść śpiewanych tekstów, aranżacje utworów, brzmienie, dorobek, biografia oraz zaangażowanie w promocję. 20 najlepszych grup stanęło przed jury 14 i 16 stycznia, by pokazać próbkę swoich umiejętności na żywo. Na scenie gostyńskiego festiwalu stanie 6 z nich.

Gwiazdą Gostyńskich Rockowań będzie grupa Acid Drinkers. Wystąpią też Za Zu Zi oraz wyłonione w eliminacjach zespoły, które powalczą o nagrody. To Futro z Ryby, Gomor, One Future, Playground. 51, Złódzenie i oczywiście Yorba.

– Powiem krótko – uśmiech nie schodzi mi z twarzy! – komentuje Paweł Wieloch, gitarzysta Yorby oraz jednocześnie menedżer zespołu. – Jestem z nas dumny!

Gdy Yorba stawiła się na przesłuchaniach, najpierw musiała wziąć udział w losowaniu kolejności występów.

– Teraz już wiemy, że Kamil nigdy więcej nie będzie za nie odpowiedzialny. Wylosował numer 9 spośród 10 zespołów…. Choć jak się okazało, przyniósł nam szczęście. Każda grupa dostała 30 minut na zainstalowanie się na scenie, zagranie i opuszczenie sceny. Nasz półfinał stał na bardzo wysokim poziomie, o czym może świadczyć fakt, że awansowały aż cztery zespoły. Organizacja stała na wysokim poziomie – relacjonuje Paweł. 

W eliminacjach Yorba wylosowała 9. numer. Przyniósł szczęście! Zdjęcia z Gostynia pochodzą z fanpage'a zespołu 

A co będzie dalej? 

– Takie festiwale zawsze owocują fajnymi kontaktami i już w planach mamy koncert z jednym z zespołów. Może uda się namówić jeszcze jeden. To już by był konkretny gig! A co szykujemy na finał? Tego nie wie nikt – śmieje się. – Czekamy na informację, jaka będzie formuła finału. Wtedy zdecydujemy.

Gostyńskie Rockowania Festival odbędzie się 22 lutego. Zwycięski zespół weźmie udział w weekendowej sesji nagraniowej w Studioplay w Ostrzeszowie, udzieli wywiadu na żywo dla Radia Poznań, w audycji „Magazyn Rockowy” prowadzonej przez Sławka Bajewa, da koncert w pubie Suchy w Gubinie wraz z jednym z laureatów poprzedniej edycji festiwalu, czyli z Bitu, otrzyma nagrodę-niespodziankę od firmy Music Partners z Kalisza, dostęp do kanałów dystrybucji Spichlerza Polskiego Rocka z Muzeum Regionalnego w Jarocinie (i torbę gadżetów), a także wystąpi podczas tegorocznych edycji festiwali: Wieża Rocka w Żerkówie, Gardłoryki w Nowym Mieście nad Wartą i Wszyscy Śpiewamy na Rockowo w Ostrowie Wielkopolskim. Zdobywca nagrody publiczności zostanie natomiast zaproszony na Krzywizna Fest w Gostyniu.

Yorbę tworzą Kamil Szpecht (wokal), Karina Szpecht (gitara solowa), Paweł Wieloch (gitara rytmiczna), Piotr „Czaki” Pluciński (perkusja) oraz Henryk Harendarz (bas), który zastąpił Wojtka Skorupskiego po tym, jak choroba nerwu łokciowego lewej ręki praktycznie uniemożliwiła mu grę na gitarze. Wrzesiński zespół cały czas zbiera środki na wydanie debiutanckiej płyty.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

19:23 22-01-2020