XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już za nami

W ubiegłym tygodniu zakończył się XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. 

kultura 15:02 25-05-20200 0

W związku z panującą epidemią, w tym roku po raz pierwszy pyzdrska biblioteka obchodziła to wydarzenie w przestrzeni wirtualnej. Już w poniedziałek czytelnicy wzięli udział w zabawie zorganizowanej na fanpage’u polegającej na przesyłaniu zdjęć przedstawiających aktualnie czytane książki.

W kolejnych dniach na stronie internetowej placówki pojawiały się instruktaże tworzenia zakładek do książek oraz inspiracje czytelnicze. Zainteresowaniem cieszył się cykl fotograficzny pod hasłem „Kartka z kroniki” podczas którego publikowane były zdjęcia opowiadające jak niegdyś obchodzono Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy. 

Wirtualnie bibliotekę odwiedziła Magdalena Ludwiczak, która przeczytała fragmenty swoich książek, a także wiersz o Pyzdrach swojego autorska. 

Nie zabrakło oferty dla fanów literackich rozgrywek, dla których przygotowano specjalną grę planszową. Na stronie biblioteki znajduje się szablon do jej wydruku. Osoby, które nie mają możliwości samodzielnego druku grę mogą odebrać w Bibliotece.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

15:02 25-05-2020