Wyżerka w Poznaniu, – czyli ulubione jedzenie poznaniaków!

Poznańskie restauracje nie mogą narzekać, gdyż gust kulinarny mieszkańców tego miasta jest bardzo zróżnicowany i każda z nich ma szansę przypodobać się klientom. Poznaniacy nie tylko często wychodzą na miasto coś zjeść, ale także regularnie zamawiają swoje ulubione potrawy przez Internet z dostawą do domu. czym kierują się mieszkańcy Poznania wybierając potrawy oraz, które to te ulubione? Odwiedzin na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

społeczeństwo 14:18 13-06-20193 3

Hummus – ta pasta z ciecierzycy z dodatkami smakuje wybornie sama jak i w połączeniu z pitą i kebabem. W Poznaniu hummus przygotowuje się tak samo dobrze jak na Bliskim Wschodzie, albo i lepiej.

Sushi – ta potrawa musiała znaleźć się na liście. Jest zarówno bardzo smaczna jak i zdrowa. W połączeniu z kreatywnym sposobem serwowania staje się potrawą idealną. Wpływ na sukces sushi w Poznaniu mają jeszcze doświadczeni sushi masterzy, którzy jak nikt czują japoński klimat przyrządzania potraw.

Pierogi – ta różnorodność smaków! W Poznaniu można skosztować klasycznych pierogów z mięsem, ruskich, ale także na ostro, na słodko a także w wersji z pieca z farszem chilli con carne. Pierogi ze skwarkami to już przeszłość teraz serwuje się je z sosami jak np. tzatziki albo w kolorowym cieście barwionym sokiem z buraków.

Pad Thai – ulubiona przekąską z Tajlandii ma swoje miejsce również w sercach poznaniaków. To makaronowe danie z woka, smakuje wybornie podczas każdego posiłku a w dodatku jest bardzo sycące.

Kurczak curry – kuchnia indyjska kryje w sobie wiele smaków, ale to dzięki przyprawie curry stała się tak popularna. To danie to prawdziwe dzieło sztuki mieniące się masą kolorów. Dobrze zaspokaja głód jednocześnie zaskakując swoim smakiem.

Mezze – to ogólne określenie na przekąski. Są one bardzo popularne na Bliskim Wschodzie, Turcji, Grecji i wygląda na to, że również w Poznaniu.

Masz ochotę skosztować, któregoś z tych dań? To wejdź na stronę PizzaPortal.pl i zamów jedzenie w Poznaniu lub Wrześni z dostawą do domu już teraz!

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:18 13-06-2019