Akt oskarżenia po wypadku w Ratajach nie wpłynie do sądu

Prawdopodobnie zaśnięcie kierowcy audi było przyczyną tragicznego wypadku, do którego doszło 15 października ub.r. na drodze wojewódzkiej nr 466 w Ratajach, w gminie Pyzdry. 

aktualności 21:40 07-02-20201 6

Z ustaleń śledztwa zakończonego przez Prokuraturę Rejonową w Słupcy wynika, że 21-letni kierowca samochodu osobowego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Mieszkaniec gminy Lądek, który wracał do domu z nocnej zmiany z fabryki w Białężycach, zginął na miejscu.

Przesłuchany w charakterze świadka kierowca ciężarówki zeznał, że już chwilę przed wypadkiem widział, że jadące z naprzeciwka auto zjeżdża na lewy pas. Próbował zjechać z drogi, ale uniemożliwiły mu to barierki energochłonne. Po chwili osobowe audi z ogromną siłą (bez hamowania) uderzyło w ciężarówkę - informuje portal Słupca.pl.

Oba uczestniczące w zdarzeniu pojazdy były sprawne technicznie, a we krwi tragicznie zmarłego 21-latka nie stwierdzono obecności alkoholu i substancji odurzających.  

Na końcu grudnia śledztwo zostało umorzone. Prokurator uznał, że jedyną osobą, której można przypisać winę za wypadek drogowy, był zmarły tragicznie kierowca samochodu osobowego.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

21:40 07-02-2020