Wypadek szkolnego autobusu. Są ranni AKTUALIZACJA

Na drodze powiatowej Czeszewo-Orzechowo miał miejsce wypadek z udziałem szkolnego autobusu.

na sygnale 15:25 07-11-2017 47

Do zdarzenia doszło we wtorek 7 listopada około godziny 14.30. Z naszych informacji wynika, że autobus szkolny jechał z Czeszewa do Orzechowa. Kierowca na łuku drogi stracił panowanie, a następnie zjechał do rowu i się przewrócił. Autobusem podróżowało około 30 uczniów.

– W wyniku wypadku rannych zostało siedem osób. Z tego co widzę, niektórzy z nich mogą mieć złamania. Wszyscy są przytomni. Obecnie zabierani są m.in. do szpitala w Poznaniu – relacjonował „WW” obecny na miejscu burmistrz Miłosławia Zbigniew Skikiewicz.

AKTUALIZACJA

Autobusem podróżowało 36 osób, w tym 33 uczniów Szkoły Podstawowej w Czeszewie (klasy IV-VI). Pozostałe osoby to kierowca, nauczyciel i opiekun. Do szpitali trafiło łącznie siedem osób. Z naszych informacji wynika, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Jedna z osób ma złamany obojczyk. Dwie, trzy osoby mogły doznać wstrząśnienia mózgu – mówi jeden z ratowników.

– Przyczyny wypadku nie są jeszcze dokładnie ustalone. Jednak można stwierdzić, że 70-letni kierowca prowadził autobus w taki sposób, że nie był w stanie wyhamować i „wyprowadzić” pojazd przed wjazdem do rowu – informuje Adam Wojciński, rzecznik prasowy KPP Września.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

15:25 07-11-2017 47