Wygrana i porażka MKS Września. Mecze rozegrano w odstępie dwóch dni

W ostatnim czasie koszykarze MKS Września w odstępie dwóch dni rozegrali dwa spotkania. Najpierw w wyjazdowym, zaległym pojedynku pokonali Rawię RAWAG Rawicz, a w minioną sobotę przegrali u siebie z MKK Pyra Poznań.

koszykówka 21:47 21-12-20190 0

Mecz z Pyrą Poznań, który był pożegnalnym dla trenera Tomasza Szelągiewicza koszykarze MKS Września rozegrali w sobotę, 21 grudnia. O znacznej porażce zadecydowała wysoko przegrana czwarta kwarta.

W pierwszej kwarcie meczu wrześnianie aż cztery razy trafili z dystansu za trzy punkty. Na początku gracze MKS Września byli dość skuteczni obejmując prowadzenie 8:2. Później było już nieco gorzej. Goście po raz pierwszy w spotkaniu wyszli na prowadzenie zdobywając punkty na 19:18. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisem 24:24.

Drugą odsłonę pojedynku gracze MKS Września rozpoczęli od prowadzenia 27:26 po celnym rzucie Filipa Andrzejewskiego za trzy punkty. Goście również okazywali się skuteczni przez co wynik długo oscylował koło remisu. Niestety w końcówce gracze z Poznania celnie trzy razy trafili za trzy punkty kończąc kwartę przewagą 56:49.

W trzeciej odsłonie meczu wrześnianie ponownie zaczęli trafiać za trzy punkty, będąc w pewnym momencie blisko odrobienia strat. Niestety po upływie kilku minut zaczęli popełniać proste błędy, kilka razy bez powodu stracili piłkę, co przyjezdny wykorzystali odskakując na 69:60. Ostatecznie okazało się, że w trzeciej odsłonie gracze MKS Września strat nie odrobili, ale przegrali ją tylko jednym punktem.

O wysokiej porażce miejscowych zadecydowała czwarta kwarta meczu. W ciągu 6. min wrześnianie pudłując niemiłosiernie byli w stanie zdobyć tylko dwa punkty. Dopiero po rzucie Witolda Nowaka doprowadzającym do stanu 72:85 wrześnianie zdobyli kolejne trzy oczka. W końcówce gospodarze nie potrafili przeprowadzić żadnej składnej akcji. Kolejne trafienie zza linii rzutów za trzy punkty zaliczył dopiero na chwilę przed końcową syreną Bartosz Krzysztofiak.

MKS Września zagrał w składzie: Łukasz Kosmala (8), Maksymilian Baranowski (8), Arkadiusz Wesołowski (16), Krzysztof Dembiński (9), Jakub Grześkiewicz, Bartosz Krzysztofiak (5), Michał Szafraniak (2), Tomasz Makowski (4), Filip Andrzejewski (15), Witold Nowak (8), Borys Bagrowski

MKS Września – MKK Pyra Poznań 75:97 (24:24, 25:32, 18:19, 8:22)

21:47 21-12-2019