Wygrana cieszy, poziom już mniej. Pomarańczowi z dwoma punktami

Wrzesińskim siatkarzom w środowy wieczór szło jak po grudzie, ale ostatecznie wygrali na inaugurację I ligi z beniaminkiem rozgrywek BAS Białystok. Tym samym krispolowcy nadal śrubują klubowy rekord.

siatkówka 21:31 23-09-202014 0

Pomarańczowi rozpoczęli ósmy sezon w I lidze i za każdym razem zwyciężali w inauguracyjnym meczu. To statystyka jest warta podkreślenia. Niestety, więcej dobrego nie można powiedzieć o formie naszej drużyny.

Po pierwszym secie kibice nie sądzili, że ich nerwy zostaną wystawione na wielką próbę. Wrześnianom wychodziło wszystko, goście wyglądali na sparaliżowanych. Frycowe jednak spłacili na początku spotkania. Od drugiej odsłony zaczęli ryzykować zagrywką i to wystarczyło, by udowodnić Krispolowi, że jakość przyjęcia w mgnieniu oka może spaść na łeb, na szyję.

Bartosz Dzierżyński podbija niedokładną kiwkę

Rywale dominowali przez dwa sety, w czwartym prowadzili nawet 22:21 i dramatyczna porażka zaczęła zaglądać w pomarańczowe oczy. Od tego momentu goście jednak stanęli, a wrześnianie trafiali w nich jak w kaczki. Mecz wygrali po łatwym tajbreku.

MVP wybrano Łukasza Kalinowskiego, ale pozwolę sobie nie zgodzić się z z tym wyborem. Nasz przyjmujący grał zatrważająco nierówno. Nie trudno błyszczeć, gdy idzie zespołowi. Sztuką jest poderwać kolegów, gdy wszystko się wali. Łukasz w dwóch przegranych setach zagrał tragicznie i nie przypominał zawodnika, który rządził w końcówce ubiegłego sezonu.

Robert Brzóstowicz zdobywał punkty atakiem, blokiem i zagrywką

Dla mnie najrówniejszym siatkarzem Krispolu był Robert Brzóstowicz, dla którego sobotni mecz był najlepszym w historii jego występów w I lidze. Jeżeli przemawia przeze mnie lokalny patriotyzm, to tym lepiej.

I liga: Krispol Września – BAS Białystok 3:2 (15, -19, -17, 22, 7)

I set: 4:1, 8:3, 12:7, 16:8, 20:12, 25:15

II set: 4:1, 7:8, 10:12, 13:16, 16:20, 19:25

III set: 2:4, 6:8, 7:12, 9:16, 14:29, 17:25

IV set: 3:4, 8:7, 12:9, 16:15, 19:20, 25:22

V set: 3:2, 6:2, 9:4, 12:5, 15:7

Krispol: Herbich (2 pkt), Linda (12 pkt), Narowski (5), Brzóstowicz (11), Kalinowski (16), Pizuński (11) i Dzierżyński (libero) oraz Krawiecki (1), de Oliveira (2), Koliński (4), Leracz

21:31 23-09-2020