Wybory już za miesiąc. Oto wszyscy, na których będziemy mogli głosować

Urzędnicy, naukowcy, lekarze, nauczyciele, rolnicy, przedsiębiorcy… Najróżniejsze profesje wykonują kandydaci do parlamentu z naszego okręgu wyborczego.

samorząd 13:58 10-09-20192 28

Przedstawiamy wszystkich kandydatów, na których będziemy mogli głosować w wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 13 października. Przypomnijmy, że powiat wrzesiński należy do okręgu nr 37 w przypadku wyborów sejmowych oraz okręgu nr 92 w przypadku wyborów senackich.

W naszym powiecie będziemy mogli wybierać spośród 103 kandydatów na posłów oraz 4 na senatorów. Jednak mandaty w naszym podwójnym okręgu będzie mogło zdobyć tylko 9 posłów i 1 senator. W wyborach do sejmu mandaty będą rozdzielane proporcjonalnie do uzyskanych przez partie głosów, natomiast w wyborach do senatu mandat otrzyma kandydat, który uzyska największe poparcie. W sumie w całej Polsce wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów.

Poniżej obok każdego kandydata znajduje się podana przez niego samego profesja, miejsce zamieszkania i przynależność partyjna. W dniu wyborów (aby nasz głos był ważny) będziemy mogli zaznaczyć tylko jedno nazwisko na listach poselskich i jedno na liście senatorskiej.

Aktualne sondaże wskazują na to, że wybory wygra Prawo i Sprawiedliwość z 47-procentowym poparciem. Koalicja Obywatelska ma obecnie 27 proc. poparcia, Lewica startująca z listy SLD – 13 proc, a PSL zjednoczone z Kukiz'15 balansuje na progu wyborczym. Poza parlamentem jest obecnie Konfederacja Wolność i Niepodległość oraz Akcja Zawiedzionych Emerytów i Rencistów.

KANDYDACI DO SEJMU W OKRĘGU NR 37

Prawo i Sprawiedliwość

1. Zbigniew Hoffmann – politolog, Poznań, PiS

2. Witold Czarnecki – parlamentarzysta, Zielona Góra, PiS

3. Zbigniew Dolata – nauczyciel, Gniezno, PiS

4. Ryszard Bartosik, parlamentarzysta, Kowale Pańskie, PiS

5. Leszek Galemba – parlamentarzysta, Kiełczew Smużny Czwarty, PiS

6. Krzysztof Ostrowski – lekarz, parlamentarzysta, Skiereszewo, PiS

7. Marek Waszkowiak – pracownik naukowy, Konin, Porozumienie Jarosława Gowina

8. Robert Popkowski – przedsiębiorca, Konin, Solidarna Polska

9. Anna Woźniak – specjalista ds. księgowości, Kleczew, PiS

10. Paweł Wojna – prezes, Śrem, PiS

11. Anita Szykowna – wyższy urzędnik, Strzałkowo, PiS

12. Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka – wicestarosta, Pętkowo, PiS

13. Emilia Derucka-Kołata – położna oddziałowa, Turek, PiS

14. Łukasz Grabowski – ekonomista, Małachowo-Złych Miejsc, PiS

15. Małgorzata Cichacka – wyższy urzędnik, Obłaczkowo, PiS

16. Jacek Bartkowiak – starosta, Słupca, PiS

17. Halina Musiałek – pedagog, Koło, bezpartyjna

18. Zofia Itman – urzędnik samorządowy, Konin, PiS

Koalicja Obywatelska (PO, .N, IPL, Zieloni)

1. Tomasz Nowak – parlamentarzysta, Konin, PO

2. Miłosława Stępień – tłumaczka, Konin, Zieloni

3. Paulina Henning-Kloska – ekonomista, Gniezno, Nowoczesna

4. Artur Mokracki – politolog, Bierzglinek, PO

5. Ireneusz Niewiarowski – rolnik, Cząstków, PO

6. Grzegorz Ciesielski – strażak, Wielopole, bezpartyjny

7. Andrzej Szurgo – geograf, Powiercie, Nowoczesna

8. Barbara Kubiak – technik analityki medycznej, Środa Wielkopolska, bezpartyjna

9. Piotr Gałan – nauczyciel, Strzałkowo, PO

10. Hieronim Urbanek – inżynier mechanik transportu, Śrem, PO

11. Danuta Winiarska – farmaceuta, Niechanowo, PO

12. Inez Magdalena Niszczak – studentka, Września, bezpartyjna

13. Piotr Kubisiak – informatyk, Koszuty, PO

14. Alicja Marek – ekonomista, Słupca, bezpartyjna

15. Stefan Śmigaszewski – żołnierz, Turek, bezpartyjny

16. Żanetta Matlewska – pedagog, Golina, PO

17. Mariola Budzińska – etyk prawa, Rzgów, PO

18. Dariusz Pilak – teolog, Gniezno, PO

Polskie Stronnictwo Ludowe

1. Jacek Tomczak – notariusz, Poznań, bezpartyjny

2. Anna Majda – lekarz, Kawęczyn, bezpartyjna

3. Mirosława Kaźmierczak – przedsiębiorca, Środa Wielkopolska, PSL

4. Władysław Kocaj – urzędnik, Lubomyśle, PSL

5. Marek Tomicki – nauczyciel, Żurawieniec, PSL

6. Piotr Łykowski – dyrektor ds. admin.-org., Piekary, PSL

7. Teodor Stępa – menedżer, Sroczewo, PSL

8. Marek Wesołowski – rolnik, Jabłonka, bezpartyjny

9. Michał Pyrzyk – prawnik, Słupca, PSL

10. Paweł Guzik – dyrektor, Dębina, PSL

11. Barbara Zielińska – urzędnik samorządowy, Brudzew, PSL

12. Izabela Stajkowska – rolnik, Michalcza, bezpartyjna

13. Urszula Remisz – pielęgniarka, Września, PSL

14. Krzysztof Czajkowski – urzędnik samorządowy, PSL

15. Bożena Frankowska – urzędnik, Konin, PSL

16. Irena Maciejewska – emerytowany nauczyciel, Szemborowo, bezpartyjna

17. Bernard Brzoski – dyrektor, Chodów, PSL

18. Jerzy Berlik – magister administracji, Napoleonowo, PSL

Sojusz Lewicy Demokratycznej

1. Paulina Nowak – ekonomista, Słupca, Lewica Razem

2. Tadeusz Tomaszewski – ekonomista, Niechanowo, SLD

3. Andrzej Jacek Wnuk – nauczyciel, Orzechowo, Wiosna Roberta Biedronia

4. Ryszard Piotr Nawrocki – inżynier rolnik, Żychlin, SLD

5. Robert Galęba – technik gastronom, Psary, bezpartyjny

6. Joanna Maciejewska – pedagog, Turek, SLD

7. Paweł Kleczewski – analityk danych, Turek, Lewica Razem

8. Krystyna Kubicka-Sztul – inżynier rolnik, Środa Wielkopolska, bezpartyjna

9. Jadwiga Jaroniewska – ekonomista, Kłodawa, SLD

10. Marek Sikorski – technik rolnik, Dolsk, SLD

11. Kacper Parol – technik ekonomista, Osiniec, bezpartyjny

12. Leszek Stawicki – technik rolnik, Gutowo Małe, SLD

13. Sylwia Przybyła – nauczyciel, Zagórów, SLD

14. Martyna Bunalska – student, Kajkowo, bezpartyjna

15. Paweł Bartkowiak – logistyk, Gniezno, Lewica Razem

16. Tomasz Czapczyk – nauczyciel, Grodziec, bezpartyjny

17. Anna Bąk – graficzka komputerowa, Cielimowo, Lewica Razem

18. Dariusz Wilczewski – mediator, Konin, bezpartyjny

Konfederacja Wolność i Niepodległość

1. Anna Bryłka – prawnik, Kobylata, Ruch Narodowy

2. Maciej Józwiak – przedsiębiorca, Środa Wielkopolska, Ruch Narodowy

3. Eryk Korzeniewski – rolnik, Budzisław Kościelny, partia KORWIN

4. Paweł Rafał Rusin – historyk, Koło, Ruch Narodowy

5. Przemysław Gronek – kierownik pociągu, Gniezno, KORWIN

6. Łukasz Jankowiak – przedsiębiorca, Wyszyna, KORWIN

7. Karolina Wiśniewska – inżynier środowiska, Konin, bezpartyjna

8. Andrzej Smolarek – inżynier budowy dróg, Witowo, bezpartyjny

9. Kinga Wiśniewska – sprzedawca, Adamowo, bezpartyjna

10. Jolanta Nowicka – muzyk, Poznań, bezpartyjna

11. Monika Podolska – sekretarka, Kłobia, bezpartyjna

12. Katarzyna Sadzisz – logistyk, Łękno, Ruch Narodowy

13. Izabela Głowacka – kierownik sprzedaży, Robakowo, bezpartyjna

14. Jakub Rakowski – przedsiębiorca, Witkowo, Ruch Narodowy

15. Mirosław Strzelecki – mgr inż. elektryk, Śrem, Ruch Narodowy

16. Anna Pinińska – inżynier budownictwa, Kujawka, bezpartyjna

17. Jakub Talent-Dominiak, logistyk, Konin, Ruch Narodowy

18. Wojciech Ziętkowski – ekonomista, Środa Wielkopolska, bezpartyjny

Akcja Zawiedzionych Emerytów i Rencistów

1. Zdzisław Jankowski – technik mechanik, Konin, bezpartyjny

2. Eugeniusz Maciejewski – inżynier technologii żywności, Turek, partia PIAST – Jedność Myśli Europejskich Narodów

3. Mirosław Paterkiewicz – kucharz małej gastronomii, Rzgów Drugi, bezpartyjny

4. Julia Urbanowska – technik architektury krajobrazu, Poznań, bezpartyjna

5. Mariola Krenz – stolarz, Rogoźno, bezpartyjna

6. Milena Ciesielska – fryzjerka, Kleczew, bezpartyjna

7. Andrzej Rusin – rzeźbiarz, Konin, bezpartyjny

8. Danuta Misiak – technik rolnik, Miłkowice, bezpartyjny

9. Mieczysław Góra – menadżer artystyczny, Sokołowo Budzyńskie, bezpartyjny

10. Piotr Świątek – technik mechanik, Poznań, Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów

11. Urszula Kurczewska – nauczyciel chemii, Poznań, bezpartyjna

12. Agnieszka Doroszuk – specialista administracji publicznej, Czapury, Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów

13. Tomasz Hybiak – mechanik samochodowy, Luboń, bezpartyjny

KANDYDACI DO SENATU W OKRĘGU NR 92

1. Paweł Arndt – inżynier budownictwa, Gniezno, lista Koalicji Obywatelskiej, członek Platformy Obywatelskiej

2. Robert Gaweł – historyk, Gniezno, lista Prawa i Sprawiedliwości, bezpartyjny

3. Michał Jurga – przedsiębiorca, Środa Wielkopolska, lista Konfederacji Wolność i Niepodległość, członek Ruchu Narodowego

4. Mirosław Piasecki, przedsiębiorca, Luciny, lista niezależna, bezpartyjny

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:58 10-09-2019