Kobiety wyniosą na szczyt Huberta Gruszczyńskiego?

Komitet Razem dla Gminy Miłosław jako pierwszy w gminie zgłosił listę kandydatów do Rady Miejskiej w Miłosławiu.

samorząd 16:09 17-09-2018 11

Przypomnijmy, że nowych radnych mieszkańcy wybiorą w okręgach jednomandatowych. Kto wystartuje z komitetu, którego liderem jest przewodniczący rady miejskiej Hubert Gruszczyński?

W okręgu numer 1, który obejmuje ul. Działkową, Mostową, Nową, Ogrodową, Różową, Skoraczewskiego i Słowackiego w Miłosławiu wystartuje obecny radny Robert Suchorski. Wiceprzewodniczący rady Romuald Barszcz zabiegać będzie o poparcie w okręgu nr 2 (ul. Dolna, Kościelna, Plac Wiosny Ludów, Podgórna, Poznańska, Sienkiewicza, Wiewiórowskiego i Zamkowa w Miłosławiu ), a radny Dawid Strzelczyk w okręgu nr 3. Obejmuje on następujące miłosławskie ulice: 11 Listopada, Chełmońskiego, Dzieci Miłosławskich, Kossaka, Kosynierów, Legionów, Malczewskiego, Matejki, Niepodległości, Niepodległości-Ogródki Działkowe, Powstańców Wielkopolskich, Strajków Szkolnych, Wojska Polskiego, Wyczółkowskiego, Wyspiańskiego i Żołnierzy Września.

RdGM zgłosił swoich kandydatów w ubiegłym tygodniu Fot. RdGM

Grażyna Kruszewska powalczy o mandat z okręgu nr 4 (ul. Dąbrowskiego, Dworcowa, Dworzec, Harcerska, Łąkowa, Mielżyńskiego, Mierosławskiego w Miłosławiu). Obecnie w radzie miejskiej reprezentuje go Piotr Trawiński z Porozumienia dla Gminy. Radny zapowiedział, że nie wystartuje w wyborach. W okręgu nr 5 (ul. Kręta, Osiedle Władysława Łokietka, Pałczyńska, Rybacka i ul. Wrzesińska) o reelekcję powalczy Hanna Spychała.

Grażyna Kruszewska Fot. RdGM

Hubert Gruszczyński tradycyjnie o mandat powalczy w okręgu, który obejmuje sołectwo Bugaj (Bagatelka, Bugaj, Franulka, Brzeczka i Mościska). Z Kębłowa, Lipia i Pałczyna o głosy mieszkańców starać się będzie Małgorzata Michałowska. Dodajmy, że Roman Świtek (Porozumienie dla Gminy) nie będzie walczyć o mandat do rady miejskiej, a do rady powiatu z listy PSL.

Małgorzata Michałowska Fot. RdGM

W sołectwie Białe Piątkowo, Kozubiec i Rudki o mandat powalczy obecna radna Anna Woźniak, a z okręgu obejmującym Biechowo, Gorzyce i Chrustowo radny Krzysztof Tobolski. W okręgu obejmującym Chlebowo, Mikuszewo i Nową Wieś Podgórną o mandat ubiegać się będzie Adam Pańczak. Obecny radny Grzegorz Wizła (RdGM) nie weźmie udziału w wyborach. Maciej Jankowiak jest kandydatem z sołectwa Czeszewo (Czeszewo, Czeszewo-Budy, Szczodrzejewo, Sarnice, Warta).

Adam Pańczak Fot. RdGM

Bardzo ciekawa sytuacja jest w Orzechowie. Z listy Razem dla Gminy Miłosław o mandat powalczy Maria Orzechowska, która obecnie jest radną... z proburmistrzowskiego Porozumienia dla Gminy. M. Orzechowska zabiegać będzie o głosy mieszkańców ul. Brzozowej, Bukowej, Cisowej, Cyprysowej, Głogowej, Grabowej, Jabłoniowej, Jałowcowej, Jaśminowej, Jodłowej, Kalinowej, Kasztanowej, Klonowej, Leszczynowej, Modrzewiowej, Sosnowej, Wiązowej i Wierzbowej.

Ankieta

W wyborach samorządowych zagłosujesz na kandydatów KWW RdGM?

Maria Orzechowska Fot. RdGM

Dużym wzmocnieniem dla ekipy Gruszczyńskiego jest również Małgorzata Bzowa, która wystartuje z okręgu obejmującym ul. Akacjową, Dworcową, Jesionową, Kolejową, Lipowa, Średzką i Świerkową. Dodajmy, że sołtys Orzechowa cztery lata temu dostała się do rady z listy PSL-u.

Andrzej Wnuk powalczy o mandat z okręgu, który obejmuje ul. Dębińską, Klubowa, Krótką, Leśną, Miłosławską, Polną, Poprzeczną, Portową, Rzeczną, Słoneczną, Starowiejską, Szkolną i Topolową w Orzechowie. Obecnie radną z tego okręgu jest Krystyna Dobroczyńska (Porozumienie dla Gminy).

Razem dla Gminy Miłosław nie wystawi kandydata w okręgu, który obejmuje Biechówko, Skotnki i Książno. Obecnie w radzie mieszkańców reprezentuje Justyna Gorzelana (Porozumienie dla Gminy).

Ankieta

Jak oceniasz szansę RdGM w wyborach samorządowych?

Ankieta

Maria Orzechowska dobrze zrobiła przechodząc do ekipy Huberta Gruszczyńskiego?

Kandydaci klubu Razem dla Gminy Miłosław

Nazwiska kandydatów Porozumienia dla Gminy i Polskiego Stronnictwa Ludowego mamy poznać niebawem.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

16:09 17-09-2018 11