Wulkan energii i specjalista od infrastruktury sportowej. Jakub Rutnicki z wizytą we Wrześni

Jakub Rutnicki ma rozruszać wielkopolską listę Koalicji Europejskiej z pozycji nr 10. - Traktuje to jako polityczne wyzwanie - mówi nam parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej.

aktualności 17:15 13-05-20192 3

Jakub Rutnicki jest posłem na Sejm  z okręgu pilskiego już od czterech kadencji. Wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki. W swojej dotychczasowej karierze koordynował m.in.: program budowy boisk wielofunkcyjnych Orlik 2012 w województwie wielkopolskim. Jest także pomysłodawcą programu „Szatnia na medal”. Słynie także z ciętego języka i kontrowersyjnych wypowiedzi pod adresem politycznych adwersarzy. Z wykształcenia jest politologiem, specjalistą od marketingu politycznego.

Jakub Rutnicki i Tomasz Nowak

W poniedziałek parlamentarzysta odwiedził Wrześnię z innym posłem Platformy Tomaszem Nowakiem. Panowie spotkali się z mieszkańcami, samorządowcami i dziennikarzami.

Na budowie hali dydaktyczno-sportowej przy ZSP     Fot. Unia Wrześnian

- Zawsze oddaje się do dyspozycji. Móc wystartować w wyborach do europarlamentu to jest dla mnie zaszczyt. Jestem jedynym posłem z Wielkopolski, który kandyduje. Mieć na liście dwóch premierów (Ewa Kopacz i Leszek Miller-przyp.red), eurodeputowanego (Andrzej Grzyb -przyp.red) i siebie, jest to poważne wyzwanie. Kwestie polityczne zawsze traktuję jako wyzwania i tak też traktuję wybory do Parlamentu Europejskiego. Mam konkretny program w głowie, chcę zainteresować nim mieszkańców Wielkopolski. Jestem stąd, jestem przygotowany po 14 latach pracy w parlamencie. Doceniona została moja praca, którą realizuję na terenie Wielkopolski. Przede wszystkim koncentruję się na kwestiach związanych z infrastrukturą, inwestycjami sportowymi, szkoleniami. Myślę, że jestem dobrym uzupełnieniem jako osoba energiczna działająca w terenie dla całej listy - powiedział nam Jakub Rutnicki.

Więcej na ten temat w piątkowy wydaniu "Wiadomości Wrzesińskich"

Thumb ww biernat

Filip Biernat

17:15 13-05-2019