Wszystko w naszych rękach

Ostatnie dni są wymagające dla nas wszystkich. To, jak będzie przebiegała epidemia, zależy przede wszystkim od naszych zachowań.

Moim zdaniem 11:29 10-04-20206 5

Na szczęście do tej pory zdajemy egzamin z międzyludzkiej solidarności. Dzięki Sylwii Wojtysiak oraz Marcie Nizio powstała grupa Widzialna Ręka Września, zajmująca się niesieniem pomocy osobom starszym i przebywającym w kwarantannie domowej.

Lokalne media zapowiedziały gotowość do darmowej publikacji pomocowych ogłoszeń. Ruszyła także zbiórka pieniędzy na niezbędne materiały dla wrzesińskiego szpitala. Pieniądze pozwolą zaopatrzyć medyków głównie w maseczki, rękawice i kombinezony.

To nie koniec dobrych inicjatyw. Wolontariuszki pod kierunkiem Joanny Dams szyją maseczki dla okolicznych lecznic, a co ważne, nie zapominają również o placówkach opieki, których w powiecie nie brakuje. Z kolei stowarzyszenie Freelab Września drukuje przyłbice dla służb medycznych. To odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie szpitali i innych placówek medycznych.

Mamy nadzieję, że w tych trudnych chwilach nadal będziemy wygrywać z koronawirusem. Cokolwiek by się działo, bądźmy odpowiedzialni i troszczmy się o innych.

Kornel Tomczak

członek stowarzyszenia Projekt Września

OGŁOSZENIA DROBNE do GAZETY (ukażą się w piątek) lub na PORTAL (ukażą się natychmiast) nadasz tutaj.

Cyfrowe wydanie numeru „Wiadomości Wrzesińskich” z 10 kwietnia kupicie tutaj.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:29 10-04-2020