Wszystko dla dobra ogólnego

Czego można spodziewać się po imprezie masowej? Tłumu ludzi.

Moim zdaniem 14:53 26-04-20192 7

Masowość kojarzy się głównie z przepychaniem i staniem w kolejkach. Września ma swój fenomen masowy – to rodzinny rajd rowerowy. Tłum napiera już od początku, jeszcze w trakcie zapisów. W czym tkwi fenomen chęci stania w kolejce do uiszczenia wpisowego? Czy to instynkt stadny, czy inne pobudki każą tysiącom czekać „w ogonku” chętnych? Czy owe 5 zł wystarcza na zabezpieczenie wszelkich kosztów rajdu?

Ratusz od lat robi co może i dba o swój wizerunek, jednak czyni to czasem topornie. Oto właśnie na komisji rady miejskiej przepadł społeczny projekt programu darmowej sterylizacji zwierząt. Argumenty społeczników nie znalazły uznania i projekt został odrzucony. Głosami ludzi z Unii Wrześnian, którzy już wkrótce, podczas spotkania rowerzystów, będą się uśmiechać i pozować do zdjęć z mieszkańcami.

Przecież wszystko, co robią rządzący, czynione jest dla dobra ogólnego. Nawet odmowa przyjęcia na siebie niezbyt wysokich kosztów sterylizacji bezdomnych psów i kotów. Może warto, byście, drodzy miłośnicy rowerów, spojrzeli krytyczniej na naszą władzę.

Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:53 26-04-2019