Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Oby tak było zawsze

Wrzesińscy policjanci na zakończenie długiego weekendu przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. W ich trakcie nie ujawniono żadnego nietrzeźwego kierowcy.

aktualności 15:16 05-06-20180 12

Od czwartku 31 maja do poniedziałku 4 czerwca na terenie powiatu wrzesińskiego były prowadzone działania pod nazwą „Długi weekend - Boże Ciało 2018”.

–  Na zakończenie tych działań od wczesnych godzin porannych 4 czerwca wrzesińscy policjanci zorganizowali akcje trzeźwy poranek. Kontrole odbyły się na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych we Wrześni czyli na ul. Gnieźnieńskiej. Głównym założeniem kontroli było wyeliminowanie kierowców, którzy ruszyli w drogę po spożyciu alkoholu – mówi Adam Wojciński, rzecznik wrzesińskiej policji.

Ankieta

Czy zdarzyło Ci się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu?

Nie było taryfy ulgowej. Każdy kierujący motorowerem, motocyklem, samochodem osobowym czy ciężarowym został przebadany na trzeźwość przez policjantów.

–  Na szczęście prowadzone akcje profilaktyczne w tym zakresie przynoszą oczekiwane efekty w postaci wzrostu świadomości kierowców, w zakresie szkodliwości społecznej oraz grożących kar za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Poniedziałkowe kontrole nie ujawniły żadnego kierowcy, który poruszałby się pojazdem na podwójnym gazie – kończy rzecznik.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

15:16 05-06-20180 12