Wspaniały Dzień Dziecka w Miłosławiu. Burmistrz wcielił się w bałwana Olafa, a przewodniczący rady w Minionka

Dopisała pogoda, dopisali mieszkańcy, którzy licznie przybyli na festyn z okazji Dnia Dziecka. Odbył się on w sobotę 1 czerwca w parku w Miłosławiu.

aktualności 19:00 01-06-20191 15

Sobotnia uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi, bo najmłodsi mieszkańcy stolicy gminy dostali od samorządowych władz na Dzień Dziecka prezent w postaci nowego placu zabaw.

– W przyszłości będziemy go rozbudowywać o kolejne elementy – zapowiedział burmistrz Hubert Gruszczyński.

Mali eksperci ocenili nowe zabawki na szóstkę. Rodzicom też one przypadły do gustu.

– Na pewno będę tutaj często przychodzić z dziećmi. Plac jest ładny i bezpieczny – powiedziała nam jedna z mam.

Sporą furorę podczas festynu w parku robiły postacie bajkowe. Burmistrz Hubert Gruszczyński wcielił się w postać bałwana Olafa, a przewodniczący rady miejskiej Dawid Strzelczyk w Minionka. Dodajmy, że ten ostatni przez internautów portalu Wrzesnia.info.pl często nazywany jest właśnie Minionkiem.

– Trzeba umieć śmiać się z samych siebie. Nie miałem żadnego problemu aby założyć strój Minionka. Podoba mi się. Jest w nim (stroju – przyp. red.) strasznie gorąco, duszno – mówi D. Strzelczyk.

Dzieci i dorośli bardzo chętnie fotografowali się z bajkowymi postaciami. Tych w sumie było pięć. Oprócz wspomnianych była jeszcze Świnka Peppa (Filip Gruszczyński), Ciastek (radny Robert Suchorski) i Myszka Miki (Daria Kaczmarek z urzędu gminy).

W trakcie imprezy dzieci do woli mogły korzystać z darmowych dmuchańców. Darmowy był również popcorn i placek drożdżowy.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się również atrakcje przygotowane przez OSP Miłosław. Tą największą była kurtyna wodna, dzięki której każdy mógł się schłodzić . Najmłodsi podbiegali do niej z wielką frajdą.

– Będziesz chory! Ty jesteś cały mokry! – wykrzykiwali rodzice, którym „wodna” atrakcja podobała się najmniej.

Impreza przyciągnęła do parku tłumy mieszkańców Miłosławia. Byli wśród nich także liczne osoby z innych gminnych miejscowości. Dodajmy, że w ostatnich latach w Miłosławiu nie było festynów z okazji Dnia Dziecka. To się jednak zmieni.

– Za rok atrakcji będzie jeszcze więcej. Jestem pozytywnie zaskoczona frekwencją. Nie spodziewałam się, że przyjdą takie tłumy – mówi Agnieszka Przysiuda-Zielkowska z urzędu gminy.

Trzeba zaznaczyć, że uczestnicy festynu byli bardzo zadowoleni z przygotowanych atrakcji.

– Brakuje tylko kawy dla starszych dzieci – zwracali tylko uwagę organizatorom co niektórzy rodzice. 

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

19:00 01-06-2019