Wrzosowe szaleństwo i podniebne spacery nad Wrześnicą

Pomimo kiepskiej pogody piknik Wrzosowa WRZE przyciągnął tłumy wrześnian. 

społeczeństwo 19:16 23-09-2018 7

Impreza odbyła się w niedzielne popołudnie 23 września na skwerku między Wrzosową a Dmowskiego. Główną atrakcją były pokazy slackline przygotowane przez Slackhouse czyli grupę pasjonatów podniebnych spacerów z Łodzi. 

Slackline to dyscyplina polegająca na chodzeniu i wykonywaniu tricków na taśmie rozciągniętej między dwoma punktami na wysokości od kliku do nawet kilkuset metrów. 

Podczas pikniku akrobaci chodzili nad Wrześnicą. Taśma zawieszona była na specjalnych wysięgnikach na wysokości 20 metrów. 

Pokazom towarzyszyły występy Wrzesińskiego Studia Piosenki oraz atrakcje dla dzieci – dmuchane zamki, karuzele, kolejka i malowanie twarzy. Najmłodszych zabawiali też szczudlarze. 

Były też upominki od miasta –  sadzonki wrzosów i cebulki tulipanów, które rozdawali pracownicy zieleni miejskiej i Straż Miejska. Stoisko cieszyło się chyba największą popularnością. Żeby dostać się po zielony prezent trzeba było odstać swoje w długiej kolejce. Wrześnian ogarnęła prawdziwa wrzosowo-tulipanowa gorączka. Nie ma się co dziwić, bo roślinki prezentowały się naprawdę pięknie.

Organizatorem imprezy była gmina Września. Piknik stanowił formę podziękowaniem dla mieszkańców za głosy oddane w plebiscycie Terra Flower Power na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce.  Września zajęła w nim drugie miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy donicę miejską z roślinami, którą można podziwiać przy Wrzosowej, tuż obok tężni. 

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

19:16 23-09-2018 7