Wrzosowa KOTlina dla kotów z Wrześni i nie tylko

Powstaje właśnie nowa organizacja prozwierzęca, która zajmować będzie się kotami z powiatu wrzesińskiego. Jest to Stowarzyszenie Pomocy Bezdomnym Kotom „Wrzosowa KOTlina”.

Pomagamy 20:49 17-02-20207 1
– Próby założenia stowarzyszenia podejmowałam już od dwóch lat. We Wrześni i w okolicach działa wielu aktywistów dbających o koty, ale na własną rękę lub w małych grupkach – wyjaśnia Angelika Aleksandrowicz, prezeska Wrzosowej KOTliny. – Ideą było zjednoczenie ludzi z różnymi pomysłami, ale mających jeden cel – dobro kotów.

W stowarzyszeniu mile widziani są wszyscy miłośnicy kotów i aktywiści chcący nieść im pomoc. Wiadomo, że wspólne i skoordynowane działania są bardziej efektywne. Przykładem z powiatu wrzesińskiego jest Stowarzyszenie Psi-jaciel, które sprawiło, że wiele osób zainteresowało się losem zwierząt z lokalnego schroniska. 

Angelika Aleksandrowicz jest administratorką facebookowej grupy „Wrzesińskie koty”. Zastępczynią prezeski została Magdalena Michalak. O jej działaniach na rzecz kotów pisaliśmy tutaj. W zarządzie stowarzyszenia znalazła się też skarbniczka, Katarzyna Nowikowska.

Osoby zainteresowane działalnością stowarzyszenia lub chcące do niego dołączyć mogą kontaktować się z aktywistami pod adresem wrzosowa.kotlina@gmail.com lub na Facebooku

Założyciele Stowarzyszenia „Wrzosowa KOTlina”. Stoją od lewej: Katarzyna Jakubowska, Igor Woźnicki, Magdalena Michalak, Katarzyna Nowikowska, Adam Kmieciak, Joanna Dams, z przodu: Anna Tess Gołębiowska, Angelika Aleksandrowicz, Amanda Wojtaszak

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

20:49 17-02-2020