Wrześnianin z zarzutem podwójnego usiłowania zabójstwa. Poszło o psy

Marek K., były policjant, właściciel pseudohodowli psów z Gutowa Małego i jego dorosły syn, zostali w poniedziałek 14 września aresztowani na okres trzech miesięcy. Za oszustwo, użycie broni podczas transakcji i strzelanie do ludzi grozi im wiele lat więzienia.

na sygnale 10:20 15-09-20208 4

Do strzelaniny doszło w piątek 11 września, na parkingu przy gnieźnieńskiej Castoramie. To tam Marek K. i jego syn spotkali się z dwoma mężczyznami, którzy byli zainteresowani zakupem szczeniaka maltańczyka.

Po zorientowaniu się przez pseudohodowcę, że nie są to nowi klienci lecz osoby, którym kilka dni wcześniej sprzedał chorego szczeniaka, doszło do wymiany zdań. Chwilę później na parkingu rozegrały się sceny niczym z filmu. W ruch poszedł kij bejsbolowy, gaz łzawiący oraz broń palna, z której oddano kilka strzałów.

Jak dokładnie wyglądało zdarzenie w Gnieźnie? Jaką broń przywiózł ze sobą były policjant? Jak wyglądał pościg za pseudohodowcą? O tym wszystkim będzie można przeczytać w piątkowym wydaniu "Wiadomości Wrzesińskich".

Zamieścimy w nich również relację uczestnika strzelaniny, który cudem uszedł z życiem. Ponadto napiszemy o ustaleniach śledczych i dalszym losie kilkunastu szczeniaków odebranych z domu Marka K.

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

10:20 15-09-2020