Wrześnianin Bartek Kaczmarek autorem zdjęć do „Sprawy Tomka Komendy”

Od piątku w kinach można zobaczyć jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów ostatnich lat, czyli „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Autorem zdjęć do tego obrazu jest wrześnianin Bartek Kaczmarek.

kultura 16:35 19-09-20200 0

Film, którego tytuł mówi sam za siebie, zbiera dobre recenzje i został już obsypany nagrodami podczas ostatniego festiwalu „Młodzi i film” w Koszalinie. Jednym z laureatów został właśnie Bartek Kaczmarek.

– Praca nad takim filmem fabularnym była na granicy robienia filmu dokumentalnego. Mieliśmy poczucie odpowiedzialności wobec prawdziwej historii, którą opowiadamy. Było to dla mnie bardzo poruszające doświadczenie, tym bardziej że na planie odwiedzała nas rodzina Tomka. Momentami nawet gubiłem się w swojej pracy przez emocje – przyznał Kaczmarek w niedawnym wywiadzie dla radia TOK FM.

40-letni dziś twórca – absolwent wrzesińskiego LO im. Sienkiewicza oraz łódzkiej filmówki – jest operatorem filmowym cenionym i nagradzanym nie tylko w Polsce. Dla klientów z całego świata zrealizował już kilkaset filmów reklamowych. Jest także autorem zdjęć do azjatyckiego przeboju kinowego z 2011 r. pt. „Love in Space” oraz do serialu „Rojst” z 2018 r., który obecnie można oglądać na Netfliksie.

Reżyserem „25 lat niewinności” jest Jan Holoubek, syn słynnej pary aktorskiej – Gustawa Holoubka i Magdaleny Zawadzkiej. Obaj panowie pracowali już razem przy kilku projektach (m.in. „Rojst”).

Ich najnowsze dzieło zadebiutowało w polskich kinach w piątek 18 września. Do naszego kina Trójka obraz dotrze 25 września.

Fot. Robert Pałka / Kino Świat

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

16:35 19-09-2020