Wrześnianie na rzecz leczenia Mirosława Okońskiego

Grupa ludzi związana z Victorią Września postanowiła wesprzeć zbiórkę pieniężną na leczenie, rehabilitację i dietę Mirosława Okońskiego, który zmaga się z poważną chorobą. W sobotę, 18 maja rozegrany zostanie specjalny turniej, będą zbierane datki.

piłka nożna 20:07 15-05-20191 1

W sobotę, 18 maja przed meczem IV-ligowej Victorii z Polonią Leszno, od godziny 13.30 na stadionie przy ulicy Kosynierów rozegranie zostanie turniej piłkarski. W 30. min potyczkach zmierzą się drużyny Kibiców Victorii Września, Trenerów i Rodziców Victorii Września i Oldbojów Victorii Września. Wspomożenie akcji pieniężnej na rzecz Mirosława Okońskiego deklarują zarówno uczestnicy turnieju jak i władze klubu. W trakcie turnieju i meczu Victorii swoje datki do puszki będą mogli także złożyć kibice.

Mirosław Okoński po przyjściu do Lecha Poznań z Gwardii Koszalin w 1977 r. stał się szybko ikoną poznańskiego klubu. Potem swoją karierę kontynuował min. w Hamburger SV i AEK Ateny. Na koniec kariery piłkarskiej był też graczem Victorii Września. Córka gwiazdy Lecha, Magdalena Okońska-Rzadkiewicz rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na rzecz piłkarza. Działa ona na zrzutka.pl pod hasłem „Wiara dla Mirosława Okońskiego, legendy Lecha Poznań”.

Plany organizatorów mogą pokrzyżować jedynie niesprzyjające warunki atmosferyczne. W razie ulewy turniej przesunięty zostanie o dwa tygodnie.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:07 15-05-2019