Września w budowie, czyli przedwyborcze ratuszowe inwestycje na każdym kroku

Urząd Miasta i Gminy Września na potęgę buduje, rozbudowuje, remontuje, utwardza, montuje, sadzi i sponsoruje.

samorząd 16:43 09-07-2018 30

Ratusz ma się czym pochwalić i chętnie robi to na swoim profilu na Facebooku - poniżej przykłady różnych inwestycji i udogodnień zaledwie z ostatniego tygodnia. 

Dodajmy, że Gmina inwestuje nie tylko w miejską infrastrukturę, ale także w kulturę nakierowaną na poszczególne przedziały wiekowe i grupy zainteresowań. Swoje imprezy mają dzieci, młodzież czy czy seniorzy, jak również miłośnicy prostej rozrywki i tej bardziej wyrafinowanej. 

Ankieta

Czy wszystkie inwestycje i atrakcje Ratusza sprawią, że Tomasz Kałużny i jego obóz wygra najbliższe wybory?

Najnowsze inwestycje UMiG Września:

Trwa rewitalizacja na tzw. Waltra Łąkach, co Ratusz usilnie próbuje wypromować jako „budowę trzeciego parku”. Projekt obejmuje m.in. powstanie platformy widokowej. Obecnie układana jest tam bezfazowa kostka na chodnikach.

Na ukończeniu jest nowe skrzydło Szkoły Podstawowej nr 1. Jeszcze w tym roku dzieci rozpoczną naukę w nowej szkole. Ostatnie prace montażowe trwają także na nowym przyszkolnym parkingu.

 

Widać postęp na budowie nowego skrzydła Szkoły Podstawowej w Kaczanowie. Zamontowane zostały okna, trwają też prace związane z ociepleniem budynku. Wewnątrz ukończono już montaż instalacji elektrycznej, wodnej i CO. Obecnie wylewana jest posadzka w całym budynku. Jeszcze w tym roku dzieci będą uczyć się w nowym budynku szkoły.

W trakcie jest również budowa chodnika w Parku Piłsudskiego. Odcinek wzdłuż Wrześnicy jest już na ukończeniu. Obecnie prace koncentrują się pomiędzy wejściem do parku, a pierwszym mostkiem.

We wspomnianym parku Ratusz zlecił jeszcze oczyszczanie odcinka Wrześnicy. Pracownicy zieleni miejskiej wyciągają z rzeki liczne konary, gałęzie oraz nagromadzone odpady. Z rzeki wyłowiono m. in. uliczny kosz na śmieci.

Na skrzyżowaniu ulicy Paderewskiego i ulicy Słonecznej ustawiono dwie nowe ławki oraz pojemniki na śmieci. Zostały one zamontowane przy niedawno przebudowanej ścieżce pieszo-rowerowej.

Nowy chodnik przy ul. Reymonta.

Ruszyła budowa progu wodnego na Wrześnicy w pobliżu mostu na ulicy Miłosławskiej. Próg pozwoli spiętrzyć wodę na odcinku ul. Wrzosowej.

Trwa budowa drogi gminnej, która połączy ul. Słowackiego z ul. Szosa Witkowska we Wrześni. Obecnie układany jest tam asfalt. W ramach tej inwestycji powstanie droga o długości ok. 723 m. Obok zostanie wybudowana ścieżka pieszo-rowerowa, system kanalizacji deszczowej, a także zamontowane zostanie nowe oświetlenie.

Gmina dofinansowała zakup nowej pompy dla strażaków. Jej wydajności to 11 400 litrów na minutę.

Nowa fontanna na Zalewie Lipówka. Wieczorami jest ona podświetlana na różne kolory. Ponadto można nią samodzielnie sterować za pomocą specjalnego sterownika. Strumienie wody mogą osiągnąć wysokość do 20 m.

Na wyremontowanej w ostatnim czasie ul. Rzemieślniczej przy postawionych bramach powstały donice, w których zasadzono bluszcz. W przyszłości całe bramy będą obrośnięte bluszczem.

Fot. UMiG Września

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

16:43 09-07-2018 30