Września – miasto dla samochodów

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że porządna sala widowiskowo-sportowa, jeśli w ogóle powstanie, to nie we Wrześni, ale w Obłaczkowie, zaraz za autostradą.

Moim zdaniem 15:19 07-05-202010 30

Taki pomysł ma burmistrz Tomasz Kałużny. Dlaczego nie we Wrześni i to jak najbliżej centrum, żeby wszystkim było w miarę blisko? Dłuższa zaduma dała odpowiedź na to pytanie, która co prawda jest tylko hipotezą – bo w głowie burmistrza nie siedzę – ale przyznacie, Drodzy Czytelnicy, że dość silnie potwierdzoną przez dotychczasową działalność włodarza. Chodzi o jak największy parking dla samochodów.

Dlaczego tak uważam? Dlatego, że na każdym kroku widzę, jak nasze miasto urządzane jest przez Tomasza Kałużnego głównie dla wygody kierowców aut. Nie pamięta on niestety o rowerzystach, pieszych i innych ludziach poruszających się po mieście siłą własnych mięśni. Popatrzcie, jakie mamy wąskie chodniki, na które zresztą często zachodzą parkujące samochody. Gdzie tylko się da, urządza się miejsca parkingowe, kradnąc przestrzeń pieszym i rowerzystom.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Cyfrowe wydanie numeru „Wiadomości Wrzesińskich” z 8 maja kupisz tutaj.

OGŁOSZENIA DROBNE do GAZETY (ukażą się w piątek) lub na PORTAL (ukażą się natychmiast) nadasz tutaj.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

15:19 07-05-2020