Września Mekką lacrossistek. Motyle łapały i debiutantki

W sobotę, 18 stycznia, halę przy Kosynierów wzięły w posiadanie dziewczyny z kijami. Zgrupowanie - tym razem tylko dla wielkopolskich zawodniczek – prowadził trener mistrzyń Polski.

inne dyscypliny 08:30 25-01-20204 20
Humory dziewczynom dopisywały

Lacrosse to jeden z najstarszych sportów zespołów. Europejscy misjonarze opisali go ju w XVII w. Uprawiany był przez północnoamerykańskich Indian. W Kanadzie jest sportem narodowym. Małą, twardą piłkę chwyta się, podaje i strzela do bramki (1,8x1,8 m) kijem zaopatrzonym na końcu w specjalną siatkę. Od 2028 roku lacrosse ma wejść do programu Igrzyska Olimpijskich w Los Angeles.

Gogle to nieodzowny ekwipunek lacrossistek

Września wielokrotnie gościła najlepsze w Polsce lacrossistki. Zajęcia prowadzili trenerzy ze Stanów Zjednoczonych. Ba, rozegrany był u nas także mecz pokazowy kadry Polski.

Teoria równa praktyce

Sobotnie konsultacje poprowadził Marcin Basiński, trener wielokrotnych mistrzyń kraju zawodniczek Hussars Ladies Poznań. W poznańskim zespole gra jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza lacrossistka w Polsce - wrześnianka Agnieszka Kosmala.

Atak" jeden na jeden"

W gronie 26 dziewczyn biorących udział w zajęciach była 12-osobowa grupa wrzesińskich licealistek, które od września 2019 w szkole przy Witkowskiej mają dodatkowe zajęcia z tej dyscypliny sportu. Organizatorzy konsultacji zaprosili także do godzinnych zajęć zupełne nowicjuszki. Na apel odpowiedziało 10 dziewczyn ze szkół podstawowych i nauczycielka w SSP 1 Anna Dziekan, która także chwyciła za kij. Kilkoro nauczycieli wychowania fizycznego przypatrywało się treningom zza linii bocznej.

Grupa debiutantek z trenerem M. Basińskim

Już w na początku marcu tego roku jest planowany we Wrześni pierwszy turniej halowy. Pod koniec tego miesiąca kilka wrześnianek weźmie udział w meczu z niemieckimi lacrossistkami.

Bramkarz musi mieć dodatkową ochronę

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

08:30 25-01-2020