Września ma nową liderkę Szlachetnej Paczki

Jest wolontariuszką WOŚP-u, działa w Pokojowym Patrolu na Pol’and’Rock Festivalu i Fundacji DKMS, a teraz została liderką wrzesińskiego rejonu Szlachetnej Paczki.

Pomagamy 21:04 14-11-20193 11

To Wiktoria Zagórska. Aktywistka ma 23 lata, wcześniej działała w ramach Szlachetnej Paczki jako wolontariuszka.

– Rok temu dowiedziałam się, że nasza liderka Jagoda Pacocha rezygnuje. Nikt się nie zgłosił, więc czemu nie miałabym spróbować?

Choć zdarza się, że sympatycy świeckiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ścierają się z przedstawicielami kościelnej Szlachetnej Paczki, dla Wiktorii Zagórskiej nie jest to problem.

– Wystarczy pomagać, jeśli ma się chęci – tłumaczy. – Da się działać w obu organizacjach. Gram do końca świata i jeden dzień dłużej, tak jak mówi Jurek Owsiak.
Wiktoria Zagórska, fot. archiwum prywatne

23-latka nie poznała jeszcze wszystkich okolicznych działaczy Paczki, ale ma nadzieję, że współpraca ułoży się pozytywnie.

Tymczasem wrzesińska Szlachetna Paczka wciąż poszukuje wolontariuszy. Zgłaszać można się na stronie SuperW.pl, a szkolenie dla nowych osób odbędzie się już 16 listopada. Mieszkańcy Wrześni i okolic mogą tymczasem zastanawiać się już, czy ktoś z ich otoczenia potrzebuje wsparcia od tej organizacji. Łącznie we Wrześni potrzebnych jest 15 wolontariuszy, z kolei po 8 zostanie przyjętych do rejonów nekielskiego i pyzdrskiego.

Rok temu Szlachetna Paczka we Wrześni wspomogła 11 rodzin. Tak wyglądał Weekend Cudów w 2018 roku. Przed Wiktorią Zagórską rolę liderów wrzesińskiego rejonu pełnili Jagoda Pacocha i Krystian Kędziora

Weekend Cudów 2018. Wolontariusze Szlachetnej Paczki mają sporo pracy

Przypomnijmy, że w tym roku zmienił się też koordynator regionalny, a więc zwierzchnik wrzesińskiej liderki. Został nim Piotr Langner.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

21:04 14-11-2019