Wrzesińskie Tesco na liście likwidacyjnej. Pracownicy mają dostać pomoc

Potwierdziły się plotki krążące po Wrześni już od jakiegoś czasu. Market Tesco zniknie z ul. Kaliskiej.

gospodarka 15:06 23-08-2018 38

Likwidacja wrzesińskiego sklepu to część wielkiej redukcji i reorganizacji całej sieci. W sumie Tesco zamknie 13 marketów w całym kraju. A dodajmy, że w tym roku zlikwidowano już 18 innych polskich punktów. Jak informują Wiadomości Handlowe, w związku z redukcjami w sumie pracę może stracić 2,2 tys. osób.

Sieć uprzedziła już pracowników, związki zawodowe i poszczególne urzędy pracy o swoich planach. – Zaoferujemy pełne wsparcie tym, którzy będą zmieniać swoje stanowiska bądź opuszczą firmę – zapewnia Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Tesco pojawiło się we Wrześni w 2010 roku. Według założeń miała to być „korzystna alternatywa dla klientów dyskontów, zarówno pod względem ceny, jak i jakości”. Był to jedyny lokalny market czynny 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Jednak po kilku latach działalności godziny otwarcia zostały skrócone. 

Tesco wyróżniało się także automatyzacją – na klientów czekały tam kasy samoobsługowe, często wymagały one jednak interwencji kogoś z personelu. Sieć zapisze się także jako organizator przeróżnych akcji i konkursów dla klientów. Z funduszy Tesco korzystali m.in. lokalni uczniowie i stowarzyszenia. 

Plotki o zamknięciu wrzesińskiego Tesco krążyły już od paru tygodni. Według innych nie potwierdzonych wieści, lokalizację przy ul. Kaliskiej ma przejąć jedna z sieci marketów budowlanych. A tak wyglądało otwarcie Tesco we Wrześni w grudniu 2010 roku: 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

15:06 23-08-2018 38