Wrzesińskie mistrzynie na czeskich tatami

10 listopada w czeskim Brnie rozegrano II Światowe Mistrzostwa Dzieci. Karatecy Orła Września wywalczyli na nich dwa medale, w tym jeden złoty.

sporty walki 20:00 20-11-20191 4

W tej imprezie wystartowało ponad 1200 zawodników w kategoriach wiekowych od dzieci, przez młodzika, kadeta po juniora. Orła reprezentowało ośmioro karateków: Mateusz Stępniak, Filip Dobiecki, Kornelia Kaźmierczak, Gabriela Górecka, Maria Stajkowska, Marcelina Stajkowska, Karolina Cieślak i Jakub Nowak. Wszyscy oni plasowali się w pierwszych dziesiątkach poszczególnych konkurencji w swoich kategorii wiekowych.

Największy sukces odniosły Marcelina Stajkowska i Karolina Cieślak (na zdjęciu), które zajęły pierwsze miejsce, zdobywając mistrzostwo świata w kategorii wiekowej 12-13 lat w walce reżyserowanej. Na trzecim miejscu w kategorii juniorów uplasowała się Gabriela Górecka.

Więcej o występie podopiecznych trenera Mariusza Węglewskiego będzie można przeczytać w piątkowym wydaniu „WW”.

20:00 20-11-2019