Wrzesińskie kino oblężone – wszyscy chcą zobaczyć „Kler”

Uda się to tylko tym, którzy mieli refleks – przynajmniej w ciągu pierwszych dni. Bilety schodzą błyskawicznie.

kultura 11:17 01-10-20180 26

Pierwotnie wrzesińskie kino miało wyświetlać głośny obraz Wojtka Smarzowskiego od 28 września do 4 października, dwa razy w ciągu dnia (o 18.00 i o 20.30). Okazało się, że to nie wystarczy. Kino dołożyło seanse o godz. 23.00 – ale to nie znaczy, że na salę da się dostać na ostatnią chwilę. Także na tę godzinę w weekend pozostały tylko pojedyncze wolne fotele, w pierwszym rzędzie. Wydłużony został też czas projekcji; „Kler” będzie grany do 11 października. 

Na seanse ruszają wszyscy: od nastolatków do seniorów, od kasjerów do nauczycieli. Całe rodziny i grupy przyjaciół. Wszyscy chcą wyrobić swoje zdanie na temat kontrowersyjnej produkcji. A co sądzą?

Tego trudno się dowiedzieć. Niemal nikt nie chce po seansie rozmawiać z mediami. 

Nikt się pani nie chciał wypowiedzieć? I właśnie dlatego ta mafia tak długo istnieje – skomentował jeden z widzów, widząc jak wygląda próba przeprowadzenia sondy ulicznej. Chciał  jednak pozostać anonimowy. – Sądzę, że ten film coś da, że w końcu naród się przebudzi. Nie tylko w Polsce, na całym świecie! Bo oni narobili już tyle krzywdy... Najpierw palili czarownice, później była inkwizycja, wyprawy krzyżowe. Zrobili tyle złego na świecie, że w końcu naród powinien się obudzić po tym filmie. Ten film po to powstał!

Odważył się wypowiedzieć Piotr Nowak, fotograf z Klubu „Moment”.

Smarzowski zrobił to co zawsze. Kino dobre, poważne. Myślę, że takie kino jest jak najbardziej potrzebne.

Więcej o produkcji napiszemy w najnowszym numerze „WW”. Mamy nadzieję, że do tego czasu uda nam się porozmawiać z szerszym gronem. 

Na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Kler” otrzymał nagrodę publiczności, nagrodę specjalną oraz nagrodę za scenografię, był także nominowany do Złotych Lwów. W rolach głównych występują: Jacek Braciak, Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Joanna Kulig i Robert Więckiewicz

Ankieta

Film „Kler” to według mnie...

Ankieta

Film(u) „Kler”...

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

11:17 01-10-2018