Wrzesińskie instruktorki zapraszają na bezpłatny trenig nad zalewem Lipówka

W najbliższą niedzielę (5 lipca) nad zalewem Lipówka odbędą się bezpłatne zajęcia sprawnościowe pod hasłem „Lato w ruchu”. Poprowadzą je dwie wrzesińskie instruktorki – Jadwiga Jędrzejewska i Agnieszka Sypniewska.

zdrowie 12:03 02-07-20203 2

Wspólny trening rozpocznie o 10.00 Jadwiga Jędrzejewska, która przygotowała zajęcia z trickboardu, czyli balansowania na desce. Taki trening pomaga ćwiczyć koordynację ruchową i równowagę – idealnie nadaje się dla sportowców, którzy chcą podtrzymać kondycję, ale śmiało mogą w nim wziąć udział także osoby, które nie uprawiają żadnego sportu.

– Mówisz skręcam w prawo, a skręcasz w lewo? Są to braki w koordynacji ruchowej. Nie, to nie jest wrodzone. W środowisku wielu bodźców, które nam funduje świat powoli zatracamy nasze zdolności, a niećwiczone zanikają. Co robić żeby je przywrócić? Można tańczyć, ale nie każdy czuje bluesa. Ćwiczyć jogę, ale nie każdemu odpowiada klimat. Można też żonglować na trickboardach i  przy okazji ćwiczyć całe ciało i wyluzować – zaprasza instruktorka.

Trenerka ma do udostępnienie tylko 11 desek - zapisywać się można na facebookowym profilu Jadźwigam.

O 11.00 będzie można zrelaksować się podczas zajęć Pilates Core / Zdrowy Kręgosłup prowadzonych przez Agnieszkę Sypniewską z wrzesińskiej pracowni Mozaica. W planie nauka ćwiczeń oddechowych, wzmacnianie kręgosłupa oraz rozluźniające rozciąganie.

– Jeśli z jakichś przyczyn martwisz się czy dasz radę, ponieważ długo nie ćwiczyłaś/nie ćwiczyłeś, a jedyną twoją aktywnością jest siedzenie przy biurku i kilkanie myszką lub  masz za sobą już parę pięknych wiosen - to jest metoda właśnie dla ciebie! Jednocześnie jest to rodzaj treningu polecany również sportowcom oraz tancerzom z uwagi na potencjalnie dużą możliwość przeciążeń podczas codziennych treningów.

Na zajęcia należy zabrać matę, koc lub ręcznik.

Spotkani odbędzie się na polance przy foodtruckach.

Organizatorki zapowiadają, że to dopiero początek akcji. Możemy spodziewać się dalszych treningów.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

12:03 02-07-2020