Wrzesiński Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza nowych studentów!

Wrzesiński Uniwersytet Trzeciego Wieku powoli wznawia działalność. Od 16 czerwca otwarte będzie biuro przy ul. Wojska Polskiego 2A. Na miejscu można załatwić sprawy związane z rekrutacją oraz formalności dotyczące wycieczek.

oświata 10:59 05-06-20202 3

– Słuchacze będą mogli otrzymać zwrot kosztów za odwołane wycieczki – mówi Danuta Torzewska, prezes WUTW. – Niektóre wycieczki udało się przełożyć na jesień. Teraz osoby, które były na nie zapisane, muszą się zdeklarować, czy pasuje im nowy termin – dodaje liderka seniorskiej uczelni.

16 czerwca rozpoczyna się też nabór na nowy rok akademicki. Potrwa do 16 lipca. Osoby zapisujące się na WUTW muszą wypełnić ankietę, którą można pobrać ze strony wutw.wrzesnia.pl lub w wersji papierowej w siedzibie biura. Słuchaczem może zostać każdy, kto jest na emeryturze lub rencie i nie pracuje. Składka członkowska wynosi 100 zł.

Słuchacze mają do wyboru sekcje nieodpłatne (regionalna, historii sztuki, spotkań z kulturą, zdrowie a styl życia, turystyczna, nordic-walking, artystyczno-plastyczna i Klub Muzyki „Pod Bemolem”) oraz płatne (język angielski, informatyka, pilates, choreoterapia, tai-chi, fitball, gimnastyka rehabilitacyjna, joga, fotograficzna).

– Oferta jest bardzo podobna do zeszłorocznej. W tym roku nie będzie tylko sekcji fitness w wodzie, bo zniknął nasz wrzesiński basen. Myślimy, żeby w zamian organizować wyjazdy na basen do Słupcy lub na Termy Maltańskie – wyjaśnia D. Torzewska.

JOG

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10:59 05-06-2020