Wrzesiński ratusz wraz z gminnymi spółkami ma swoje tajemnice

Do tajemnic dotyczących wydatków na budowę obwodnicy, ekspertyz na temat rozbudowy oczyszczalni ścieków, wydatków na schronisko dla zwierząt – oraz kilku innych – dołączył ostatnio temat ścieżek rowerowych.

Moim zdaniem 08:20 30-08-202023 7

A dokładniej tego, dlaczego budowane są one z kostki betonowej, a nie z asfaltu. Tajemnica ta jest na tyle istotna, że zdecydowano się na jej ochronę i wynajęcie kancelarii prawnej, która za 4,5 tysiąca złotych zajmie się prowadzeniem tej sprawy przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w Warszawie.

I niby nie zachodzi tutaj nadużycie finansowe, ale na pewno pozostaje pytanie o etyczność takiego zachowania i oszczędne wydawanie publicznych pieniędzy. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie ma sensu płacić tyle pieniędzy za to, żeby nie udzielić odpowiedzi na zwykłe pytanie o ścieżki rowerowe.

Wydawanie pieniędzy na takie sprawy jest po prostu nieetyczne. Informacja publiczna jest prawem każdego obywatela, a ograniczanie dostępu do niej nie powinno mieć miejsca w demokratycznym państwie prawa. Chyba że we wrzesińskim samorządzie takie wartości nie są istotne...

Filip Tomczak

członek stowarzyszenia Projekt Września

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:20 30-08-2020