Wrzesiński Klub Karate członkiem Polskiej Unii Karate

Wrzesiński Klub Karate został w ostatnim czasie członkiem Polskiej Unii Karate. Umożliwi to zawodnikom wrzesińskiego klubu branie udziału w rywalizacji w karate olimpijskim.

sporty walki 12:53 08-09-2018 1

- Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Wrzesiński Klub Karate jako jedyny z naszego terenu został członkiem Polskiej Unii Karate (PUK), która na mocy decyzji Komitetu Wykonawczego World Karate Federation (WKF) posiada wyłączną licencję reprezentowania karate WKF w Polsce. Warto przypomnieć, że w dyscyplinie sportu jaką jest karate następują rewolucyjne zmiany w związku z tym, że karate zostało zakwalifikowane jako sport olimpijski. Debiut nastąpi w Tokio 2020 – przedstawia prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

- Wyłącznie członkowie zrzeszeni w karate WKF mają szansę rywalizować w karate olimpijskim, co gwarantuje rozwój na najwyższym możliwym poziomie zgodnie ze światowymi standardami. Przypominamy również, że Wrzesiński Klub Karate jest członkiem Wielkopolskiego Okręgowego Związku Karate Olimpijskiego, a nasi zawodnicy jako jedyni są powołani do Kadry Wielkopolski i mają szansę rywalizacji o powołania do Kadry Narodowej – dodaje jeszcze prezes WKK.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

12:53 08-09-2018 1