Wrzesińska rada i burmistrz sypią z kiesy na koniec kadencji. Będzie m.in. wielki remont ośrodka kultury

Na jednej z ostatniej sesji w tej kadencji wrzesińska rada miejska zatwierdziła poważne inwestycyjne i proobywatelskie zmiany w budżecie gminy.

samorząd 14:02 13-09-2018 11

38. Sesja Rady Miejskiej we Wrześni 7. kadencji odbyła się w środę 12 września. Na początek radni zajęli się zmianą prognozy finansowej i poprawkami w tegorocznym budżecie. Główna modyfikacja dotyczyła wyznaczenia środków na generalny remont Wrzesińskiego Ośrodka Kultury. Obecny plan finansowy na tę inwestycję zakłada, że ratusz dorzuci 3 mln zł do 2 mln uzyskanych z Unii Europejskiej poprzez Urząd Wojewódzki.

Zmian w WOK-u ma być dużo. Odnowione zostaną wnętrza, w tym hol i łazienki. Na sali widowiskowej poprawiona zostanie akustyka oraz oświetlenie sceniczne. Przewidziano też stworzenie elektronicznego systemu rezerwacji biletów. Do tego remont dachu i elewacji, poprawa ochrony przeciwpożarowej, dostosowanie do niepełnosprawnych...

– Remont będzie tak gruntowny, że na pewnym etapie prac zostaną praktycznie gołe mury – stwierdził burmistrz Tomasz Kałużny.

A co z kwestią zablokowanego wjazdu do WOK-u? Czym jeszcze radni zajmowali się na sesji? O ile zwiększy się obywatelski fundusz na wymianę pieców węglowych? Ile pieniędzy i na co otrzyma wrzesińska orkiestra? O tym będzie można przeczytać już w jutrzejszym wydaniu „WW”. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:02 13-09-2018 11