Wrzesińska Liga Rekreacyjna Piłki Siatkowej zakończyła swoją 21. edycję

Po ponad pięciu miesiącach gry w hali przy Kosynierów rozegrano ostatnie mecze rozgrywek, które właśnie weszły w swoją trzecią dekadę. Tylko w lidze kobiecej triumfował zespół wrzesiński.

siatkówka 20:44 09-04-2018 0

Do rywalizacji jesienią ubiegłego roku przystąpiło 28 ekip i blisko 300 siatkarzy. Pierwszy raz od wielu lat organizatorzy zrezygnowali z prowadzenia ligi profesjonalnej, tej, w której mogliby grać zawodnicy licencjonowani, uczestniczący także w rozgrywkach związkowych. Powód był jeden: brak zainteresowanych.

W ostatnią niedzielę rozgrywek walczono już tylko o medale. W każdej z trzech lig (dwóch męskich i jednej kobiecej) w formule play-off toczono mecze o pierwsze i trzecie miejsce.

W lidze kobiecej o pierwsza lokata przypadła Wiecznie Młodym, zawodniczkom, których jeszcze kilka lat temu podziwialiśmy w barwach Orkana. Wrześnianki nie miały praktycznie rywalek, bo w odróżnieniu choćby od ubiegłego sezonu, w szranki nie stanęły poznańskie zespoły.

Klasyfikacja końcowa kobiet:

1. Wiecznie Młode

2. Olimp Września

3. Chrobry Gniezno

4. Bazar Śrem

W I lidze mężczyzn w meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się siatkarze spoza naszego powiatu. Ostateczne zwyciężył Nicolaus Powidz, zespół, który jest od zawsze w rozgrywkach. Wrześnianie musieli zadowolić się pojedynkiem o trzecie miejsce, w którym Video Best pokonał Squad.

Klasyfikacja końcowa I ligi mężczyzn:

1. Nicolaus Powidz

2. Tiptopol

3. Video Best Września

4. Squad Września

Także w II lidze mężczyzn złote medale nie były dane wrześnianom. W meczu o pierwsze miejsce Hetman Żydowo po zaciętym meczu ograł Seb-Instal

Września.

Końcowa kolejność II ligi mężczyzn:

1. Hetman Żydowo

2. Seb-Instal Września

3. Kajmany Września

4. Starostwo Września

Sama impreza, którą od samego zarania głównym organizatorem jest Andrzej Bandosz, bardzo ceniona jest przez Ratusz. Jak co roku nagrody i medale najlepszym zespołom wręczał burmistrz Tomasz Kałużny.

Więcej informacji o turnieju będzie można znaleźć w piątkowym wydaniu „WW”.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

20:44 09-04-2018 0