Wrzesińscy koszykarze wyszli z twarzą w pojedynku z Politechniką

MKS przegrał wyjazdowy mecz III ligi z AZS Politechniką Poznań 68:81. Porażka wkalkulowana była w plany, bo poznaniacy to zdecydowany lider rozgrywek.

koszykówka 06:44 21-01-20190 0

Zawodnicy Tomasza Szelągiewicza wygrali w Poznaniu aż trzy kwarty. Cóż z tego, skoro w pierwszej polegli różnicą aż 21 punktów. W wielki dołek wpadli między 4. a 7. minutą, kiedy nie potrafili odpowiedzieć na siedem kolejnych rzutów rywali. W następnych odsłonach zaprezentowali się już znacznie lepiej, było sporo walki, ale olbrzymich strat nie udało się odrobić.

Wrześnianie zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli, jednak rozegrali więcej meczów niż konkurencji i będą musieli oddać tę eksponowaną pozycję. Przed podopiecznymi Tomasza Szelągiewicza jeszcze tylko dwa spotkania w sezonie. 30 stycznia zmierzą się z Pyrą w Poznaniu, a 2 lutego, na zakończeni rozgrywek, podejmą w hali przy Słowackiego Basket Piła.

AZS Politechnika Poznańska – MKS Września 81:68 (32:11, 19:22, 12:15, 18:20)

MKS Września: Czyż, Kosmala (2 pkt), Wesołowski, Dembiński (5), Czernielewski (6), Pochylski, Bilski (10), Prętkowski (7), Jaśtak (23), Izydorek (2), Nowak (4), Pera (9)

06:44 21-01-2019