Wrócili po krótkiej przerwie z nową nazwą i planami

Stowarzyszenie Kulturalny Miłosław, które zawiesiło działalność w grudniu zeszłego roku, powróciło.

kultura 20:11 11-07-2018 8

Spotkanie założycielskie odbyło się w niedzielę 8 lipca w kościółku poewangelickim w Miłosławiu. Udział wzięło w nim 13 osób.

– Mamy nadzieję, że ta trzynastka stanie się dla nas szczęśliwa i będziemy prężnie działać dla dobra kultury – śmieje się Agnieszka Przysiuda-Zielkowska, która została nowym starym prezesem stowarzyszenia.

Wiceprezesem został Szymon Rewers, a w skład dwuosobowego zarządu weszli: Weronika Łuczyk i Michał Dankowski. Na zebraniu podjęto też decyzję, że zmieni się pisownia nazwy stowarzyszenia. Po zarejestrowaniu będzie ono nosić nazwę Qlturalny Miłosław.

– Jakie mamy plany? Chcemy zrobić w przyszłym roku wspaniały i różnorodny festiwal. Super byłoby zaprosić Dezertera, bo to legenda polskiego punk rocka. Marzy nam się także Dr Misio. Nie wykluczamy, że powrócą do nas Uliczny Opryszek i Offensywa. Jest wiele innych ciekawych kapel, które chętnie zobaczylibyśmy na zgrzytowiskowej scenie, jak Same Suki czy Na górze, jednakże absolutnie wszystko zależy od tego, ile pieniędzy uda nam się pozyskać. – kontynuuje Agnieszka Przysiuda-Zielkowska, która zaznacza, że mile widziany jest każdy sponsor.

Zebranie odbyło się w kościółku Fot. Szymon Rewers

W spotkaniu założycielskim wziął udział m.in. Hubert Gruszczyński. Przewodniczący rady miejskiej deklaruje, że samorząd będzie wspierać działalność stowarzyszenia.

– Kulturalny Miłosław już nieraz pokazał, że potrafi działać. Jestem przekonany, że Qlturalny Miłosław będzie działać równie prężnie. Ze swojej strony deklaruję pomoc i wsparcie finansowe Zgrzytowiska, bo wiem, że bez pieniędzy nie można nic zrobić. Cieszę się, że do Miłosławia wróci ten festiwal, a jeszcze bardziej cieszę się z tego, że Qlturalny Miłosław wznowił swoją działalność - mówi H. Gruszczyński.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

20:11 11-07-2018 8