Wraca temat dziurawych dróg powiatowych – kolejne petycje mieszkańców

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Wrzesińskiego pozytywnie rozpatrzyła petycje złożone przez sołtysów Marzenina (gm. Września), Kokoszek, Gąsiorowa i Podstolic (gm. Nekla) w sprawie naprawy dróg powiatowych.

samorząd 11:10 15-09-20203 0

Komisja obradowała dzisiaj (15 września) o poranku. Radni rozpatrzyli skargę sołtysa Marzenina Piotra Borowicza na brak remontu 952 metrowego odcinka drogi powiatowej, która przecina wieś. W 2013 została wykonana dokumentacja techniczna przebudowy drogi, ale do tej pory nie zrealizowano tej inwestycji. Ostatecznie komisja – po wydaniu opinii radcy prawnej – przekwalifikowała skargę na petycję i uznała ją za zasadną i nadał jej dalszy bieg.

Petycję złożyli również sołtysi Kokoszek – Mariusz Jóźwiak, Gąsiorowa – Anna Frąckowiak i Podstolic – Katarzyna Gromadzińska. Domagają się naprawy drogi powiatowej Kokoszki – Gąsiorowo – Podstolice zniszczonej przez firmę, która buduje farmę wiatrową w Podstolicach. Mieszkańcy domagają się wyegzekwowania remontu nawierzchni i przepustów zniszczonych przez inwestora. Komisja pozytywnie rozpatrzyła petycję. Rada powiatu ma zobowiązać zarząd do przypilnowania, aby po zakończeniu inwestycji remont został należycie wykonany. 

Ankieta

Czy Twoim zdaniem petycje mieszkańców będą skuteczne?

Trwają prace nad projektem budżetu powiatu 2021. Czas pokaże, czy któraś z tych dróg znajdzie się w wydatkach majątkowych powiatu w przyszłym roku. 

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11:10 15-09-2020