Wraca temat dziurawych dróg powiatowych. Gozdowo-Nowa Wieś Królewska

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Wrzesińskiego za zasadną uznała petycję Karola Wójcika, sołtysa Nowej Wsi Królewskiej w sprawie remontu drogi powiatowej Gozdowo-Neryngowo-Nowa Wieś Królewska.

samorząd 18:08 11-02-20190 7

Droga ma długość 4720 metrów i jest totalnie zrujnowana. Wąska, dziurawa, nierówna. Na poboczach wystają pnie ściętych drzew. Wszystko to stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników tej drogi: pieszych, rowerzystów i kierowców.

Droga powiatowa Gozdowo-Nowa Wieś Królewska

O stanie tej drogi pisaliśmy kilkanaście razy. Ostatnio w maju 2018, gdy tematem zajmowali się…radni powiatowi. Artykuł można przeczytać TUTAJ.

Radni Mikołaj Kubiaczek,Maciej Handkiewicz i Grzegorz Trocha

Komisja którą kieruje Mikołaj Kubiaczyk (PSL) wystąpiła z wnioskiem do zarządu powiatu w pierwszej kolejności o usunięci pni drzew wystających na poboczu drogi. W dalszej kolejności zobowiązała zarząd do poszukania środków na remont drogi w bieżącym budżecie powiatu lub następnych. W miarę możliwości ma być budowany chodnik w Nowej Wsi Królewskiej.

Bartlomiej Karczmarzewski pokazuje filmik Komisji Skarg Wniosków i Petycji

Bartłomiej Karczmarzewski z Referatu Dróg Powiatowych zaprezentował radnym filmik prezentujący tragiczny stan drogi Gozdowo-Nowa Wieś Królewska. – Położenie samej tylko nakładki asfaltowej, to koszt ok. 2 mln zł. To roczny budżet przeznaczany na utrzymanie dróg powiatowych – powiedział Karczmarzewski. Zauważył też, że natężenie ruchu na tej drodze jest niewielkie ok. 300 aut na dobę, dlatego remont tej drogi spada z planów inwestycyjnych.

Od lewej radni: Paweł Skrzypczak, Henryka Waligóra, Mikołaj Kubiaczyk

Sprawę musi rozpatrzeć zarząd powiatu, skarbnik znaleźć pieniądze, a rada powiatu wszystko przyklepać. Być może znajdą się jakieś pieniądze po zimowym utrzymaniu dróg na jakiś pierwszy etap inwestycji. 

Ankieta

Czy Twoim zdaniem zarządu powiatu poważnie potraktuje petycję sołtysa Karola Wójcika?

Thumb ww biernat

Filip Biernat

18:08 11-02-2019