Wraca sprawa inkubatora przetwórstwa w Pyzdrach. Sprawą zajęła się komisja skarg

Dzisiaj (11 lutego) obradowała Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Wrzesińskiego. Radni zajęli się czterema petycjami zgłoszonymi przez mieszkańców, sołtysów i radnych.

samorząd 10:32 11-02-20200 7

Komisja odrzuciła petycję mieszkańców i Projektu Września w sprawie ratowania drzew w związku z budową ścieżki rowerowej Gutowo Małe – Kleparz. Radni argumentowali to tym, że petycja wpłynęła już po podpisaniu kontraktu z wykonawcą inwestycji.

Ponadto zamierzenia powiatu w tym względzie były znane od 2016 roku, a także planowane są dodatkowe nasadzenia drzew – o co komisja sama zawnioskowała do zarządu powiatu.

Przypomnijmy, że na potrzeby ścieżki wycięto 45 drzew. W związku z tym kontrpetycję złożoną przez mieszkańców Gutowa Małego, Kleparza i Grzybowa komisja uznała za zasadną.

Radni Paweł Skrzypczak, Henryka Waligóra i Grzegorz Trocha

Radni rozpatrzyli także petycję Czesława Kozielskiego, sołtysa Targowej Górki, w sprawie remontu ul. Średzkiej. Ostatecznie uznali ją za zasadną w sprawie konieczności zaistnienia tej inwestycji. Komisja nie ustosunkowała się do zarzutów wobec radnego Janusza Balcerzaka (Samorządny Powiat) w sprawie złamania obietnicy w sprawie realizacji tej przebudowy w 2019. Petycje musi rozpatrzyć jeszcze rada powiatu. 

Poza tym komisja rozpoczęła pracę nad rozpatrzeniem petycji radnej powiatowej Wiesławy Kowalskiej (PiS) w sprawie opracowania dokumentacji inkubatora przetwórczego w Pyzdrach. Włodarze poprosili o opinię radcę prawnego, przedstawiciela ARiMR oraz samą wnioskodawczynię. Zatem będą kolejne posiedzenia komisji w tej sprawie. 

Thumb ww biernat

Filip Biernat

10:32 11-02-2020