Wózek jest jej bramą do świata. Natalia chce odwrócić zła kartę i realizować marzenia

Natalia Matuszak ma 27 lat i głowę pełną planów i marzeń. Największe z nich to obecnie elektryczny wózek inwalidzki, który jest dla niej przepustką do świata. List od poznanianki pochodzącej w Wrześni wpłynął na naszą redakcyjną skrzynkę na początku tygodnia.

społeczeństwo 12:21 29-06-2018 5

Jeśli dotrę do szerszego grona, być może odwrócę złą kartę i uda mi się wyjść z domu, a co za tym idzie, wrócić na studia, co jest moim wielkim marzeniem. Chcę się kształcić i móc pracować jak moi rówieśnicy – napisała do nas Natalia.

Jako dziecko przeszła parokrotnie zapalenie kości i szpiku kostnego. Spowodowało to trwałą i nieodwracalną niepełnosprawność. Natalia porusza się na wózku inwalidzkim. Do tego dochodzi niedowład prawej strony ciała, który dodatkowo ogranicza sprawność.

– Dotychczas bez większej złości na los pokonywałam trudności, z którymi przyszło mi się zmierzyć. Miałam plan, by w najbliższym czasie wrócić na studia, które musiałam przerwać z powodu postępującej choroby. Niestety w maju uległam wypadkowi, który pokrzyżował moje plany. Noga, w której mam dwie endoprotezy, uległa złamaniu i musiałam przejść kolejną, bardzo trudną operację. Wymagam opieki lekarskiej i częstych rehabilitacji, by choć w części powrócić do dawnej sprawności – opowiada Natalia.

Młoda poznanianka od dawna zbiera na wózek elektryczny.

– Zapewni mi on większą samodzielność niż zwykły wózek. Ze względu na niedowład samodzielne poruszanie wózkiem mechanicznym jest dla mnie bardzo trudne – tłumaczy Natalia.

Obecnie dziewczyna nie dysponuje nawet zwykłym wózkiem. Ten, na którym poruszała się do tej pory, uległ zniszczeniu podczas majowego wypadku.

– Nie mam dzisiaj nawet możliwości wyjścia z domu i jestem całkowicie zdana na pomoc bliskich przy poruszaniu. Wózek jest mi niezbędny do normalnego funkcjonowania. Dlatego bardzo zależy mi, by możliwie szybko uzbierać środki na nowy sprzęt. W tym celu założyłam zbiórkę na stronie Pomagam.pl – tłumaczy Natalia.

Opis zbiórki i kontakt do Natalii znajdziecie: TUTAJ

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

12:21 29-06-2018 5