[WOŚP] Zobacz, jak Jurek Owsiak witał biegaczy na sztafecie we Wrześni i sprawdź, kto przebiegł największy dystans

Sztafetę o Światełko do Nieba tradycyjnie otworzył Jurek Owsiak – dzięki materiałowi wideo wyświetlonemu na telebimie. U nas też możecie zobaczyć, co miał do powiedzenia organizatorom i uczestnikom. Prezentujemy także ciąg dalszy galerii zdjęć z biegu. 

Pomagamy 19:20 14-01-20190 0

W Sztafecie o Światełko do Nieba nie chodzi o to, kto jest najlepszy, a o to, by biec (lub maszerować) razem do wspólnego celu. W końcu najważniejsze jest to, że każdy uczestnik wrzuca środki do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niemniej tradycją sztafety stały się nieoficjalne zmagania biegaczy sprawdzających, który z nich pokona największy dystans. Tak było i w tym roku.

Daniel Jasiński pokonał aż 115 km, ustanawiając tym samym nowy rekord. Poprzedni, czyli 110 km należał do Michała Sobczaka z Night Runners Września (2018 rok), a jeszcze wcześniejszy, czyli 107 km, do Zenka Radziejewskiego z KB Kosynier (2012 rok). Sebastian Szygenda utrzymał się w gronie Ultrasów Sztafety, przebiegając 100 km.  Z kolei najlepszy spośród organizatorów, czyli z KB Kosynier, okazał się w tym roku Marek Stachorski. Przebiegł on 60 km. 

Przypomnijmy, że pokonane kilometry miały wpływ na ostateczny wynik zbiórki, a to dzięki dwóm firmom. To Energika (działająca w branży budowlanej, ciepłowniczej i energetyce przemysłowej w całej Europie) i Aparton (nasz lokalny deweloper). Pierwsza z nich płaciła 20 groszy za każdy przebiegnięty przez zawodników kilometr, druga – 10 groszy.

Więcej zdjęć ze sztafety znajdziecie tutaj. 

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

19:20 14-01-2019