WOŚP wraca do Kołaczkowa! Organizatorzy proszą o fanty na licytację

Po kilkunastoletniej przerwie do Kołaczkowa wraca sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

aktualności 08:00 17-11-20192 0

W organizację przedsięwzięcia zaangażował się Gminny Ośrodek Kultury i wszystkie placówki oświatowe na terenie gminy Kołaczkowo.

– Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i robimy pozytywną zadymę, a przy okazji zbieramy na sprzęt dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Nie gramy sami, w akcję włączają się wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy. Jest nas armia, ale potrzebujemy jeszcze Ciebie i Was wszystkich – wzywa do akcji Mariusz Gomulski, dyrektor GOK-u.

WOŚP zagra 12 stycznia 2020 r., ale w gminie Kołaczkowo będzie grała cały weekend (10–12 stycznia). Jak zapewnia Gomulski, będzie „szalenie ciekawie”. Już w piątek 10 stycznia rozpoczną się szkolne imprezy zamknięte, natomiast w dniu wielkiego finału wszyscy spotkają się w Kołaczkowie.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem Kołaczkowo powinno mieć swój sztab WOŚP?

– Aby zebrać jak największe fundusze, potrzebujemy wsparcia darczyńców, którzy przekażą nam fanty do licytacji podczas kołaczkowskiego finału. Jeżeli masz coś ciekawego, zapraszamy. Czekamy! – zachęca szef GOK-u.

Fanty można dostarczać do GOK-u w Kołaczkowie (pałac Reymonta), ale także do wszystkich bibliotek i szkół podstawowych na terenie gminy. W każdej placówce oświatowej działają koordynatorki, z którymi i można nawiązać kontakt:

SP Grabowo Królewskie – Alicja Woś,

SSP Wszembórz – Iwona Waszak,

SP Sokolniki – Arleta Walkowska,

ZSP Kołaczkowo – Małgorzata Lisiecka i Katarzyna Prais,

SP Bieganowo – Marlena Rogalińska.

– Co nas interesuje? Wszystko, co możemy wylicytować i za co, nawet minimalna kwota, może wpaść do puszki wolontariusza. Rękodzieło, ale i produkty fabryczne, nowe i używane albo nawet starocie, wszystko co da się wylicytować, kupić i sprzedać. A jeśli nawet nie da się sprzedać, to zachęcimy do wylicytowania przedmiotu darczyńcę. Wszystko dla dobrej zabawy i dobrej sprawy – podkreśla Mariusz Gomulski.

Ankieta

Czy wspomagasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dotychczas grała w gminie Kołaczkowo, uczniowie szkół zbierali pieniądze do puszek itd. – ale nie było sztabu. Pieniądze najczęściej były zawożone do Wrześni, więc formalnie Kołaczkowo nie istniało na mapie Orkiestry. Teraz zarząd główny będzie funkcjonował w pałacu Reymonta, we współpracy ze sztabem WOŚP w Miłosławiu. 

Thumb ww biernat

Filip Biernat

08:00 17-11-2019