[WOŚP] Deszcz nie był w stanie zniechęcić biegaczy. Trwa Sztafeta po Światełko do Nieba

Już po raz dziewiąty we Wrześni wystartowała dwudziestoczterogodzinna sztafeta, której celem jest wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród fantów na licytacji – puchar Jacka Lonki oraz kolacja z Łukaszem Lonką i Tomaszem Szymkowiakiem. 

Pomagamy 01:55 13-01-20190 9

Biegacze wyruszyli kilka minut po godzinie 20.00. Tradycyjnie już powitał ich Jurek Owsiak – dzięki filmikowi wyświetlonemu na ścianie budynku. 

Aktualizacja: Tak wyglądało to powitanie!

Przez 24 godziny na bieżni stadionu przy ul. Kaliskiej będzie znajdował się choć jeden biegacz, o do dbają dyżurujący przedstawiciele Klubu Biegacza Kosynier oraz Night Runners Września. Oczywiście aby wziąć udział w sztafecie, należy wrzucić datek do puszki. 450 osób zapisało się z wyprzedzeniem przez internet, a przez pierwsze pół godziny wydarzenia dołączyło do nich około 250 osób zgłoszonych na miejscu. Po skończonym biegu uczestnicy wypełniają deklarację, ile kilometrów pokonali – w ubiegłym roku było to 8 tys. km. W tym roku sztafeta ma dwóch specjalnych sponsorów: Energikę i Aparton. Pierwsza z firm płaci 20 groszy za każdy pokonany przez uczestników kilometr, druga – 10 groszy. Jest więc o co walczyć! Z kolei inny sponsor, firma Beetter – Sport Drink, jest na miejscu, by serwować uczestnikom wzmacniający sok z buraka. 

Jacek Krajniak, Robert Klimczak i Łukasz Swędrowski działali mimo deszczu
Biegaczom pogoda też dawała się we znaki, ale szczytny cel akcji rozgrzewał serca

Imprezę prowadzi Jacek Krajniak, z kolei za licytacje odpowiadał Łukasz Swędrowski. I trzeba przyznać, że były to ciekawe licytacje, ponieważ kiedy prowadzący uznawał, że robi się zbyt nudno... sam zaczynał licytować. 

– Uwielbiam się bawić, bardzo często biorę udział w licytacjach, rzeczy, które uda mi się wylicytować, przekazuję na kolejne licytacje. Sprawia mi to radość. Bardzo chciałem mieć koszulkę, która została podpisana przez kilku sportowców: Sofię Ennaoui, Szymona Ziółkowskiego, Marcina Lewandowskiego, Marcina Urbasia i Tomasza Szymkowiaka – opowiadał. 
Było się o co bić!
Część akcji toczyła się na bieżni...
A część na sali gimnastycznej ZSTiO

Łukasz Swędrowski zgarnął pokaźną pulę fantów, ale podkreślał, że jest to inicjatywa wspólna – jego i jego nieobecnego we Wrześni przyjaciela Pawła Prondzińskiego. W licytację włączył się także Robert Klimczak, czyli prezes Klubu Biegacza Kosynier, organizator imprezy. Okazało się zresztą, że klub zgromadził tak pokaźną górę fantów, że część zdecydował się przekazać na niedzielną licytację we Wrzesińskim Ośrodku Kultury, bo rozdanie wszystkich okazało się niewykonalne. 

– Często są to dary ze szczerego serca, na przykład pan Jacek Lonka przekazał puchar, który zdobył na mistrzostwach Polski, jest numerem jeden, jest najlepszy. A to nie jest gadżet, który po prostu podpisał, to coś, co wywalczył – podkreślał Łukasz Swędrowski.

Nie znaczy to jednak, że nie będzie czego licytować jutro na bieżni – w puli pozostała m.in. koszulka podpisana przez Marcina Lewandowskiego.

5 osób mogło wygrać kolację z Tomaszem Szymkowiakiem; kolejne pięć – z Łukaszem Lonką
Tomek nie poprzestał jednak na przekazaniu fantów i biegł na czele klanu Szymkowiaków

Dziś zlicytowano m.in. medale z autografami Jurka Owsiaka. Ten z numerem 1 trafił do Marcina Bajki. Kosztował 130 zł. 

– Co roku z żoną i z dziećmi pomagamy Jurkowi, mnie dużo to nie kosztuje, a dzieciom może uratować życie – wyjaśnił krótko biegacz, który wylicytował także monetę pamiątkową wybitą z okazji 27. Finału WOŚP. 
Marcin Bajka ze zdobyczami

W momencie, gdy szykujemy tę relację, sztafeta na stadionie przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących trwa. Pobiegli w niej już m.in. Tomasz Szymkowiak, dyrektor ZSTiO Damian Hoffmann czy oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Marek Mikołajczak. Biegowo-charytatywna impreza zakończy się w niedzielę o godz. 20.00.

Taki medal to powód do dumy. Znak, że pomogło się komuś ze szczerego serca
Na sztafetę jedni przychodzili z przyjaciółmi
Inni z rodziną
Najważniejsze jednak, by wrzucić pieniądze do puszki
A sztafeta – trwa!

Licytować można także online! Aukcje dostępne są na stronie KB Kosynier Września.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

01:55 13-01-2019