[WOŚP] AQQ też z rekordem! Zlicytowano nawet młotek

9415 złotych zebrano w czasie 27. Finału WOŚP we wrzesińskim pubie AQQ. W 2018 roku do puszek trafiło tam 6,4 tys. złotych, mamy więc nowy rekord. 

Pomagamy 10:35 14-01-20190 3

Licytacja połączona była z koncertem wrzesińskiego zespołu Panic Attack. Perkusista grupy Tomasz Kubczak, czyli „Kupol” prowadził licytacje, a wspomagał go Patryk „Paki” Cichy.

Pod młotek poszedł nawet... młotek

Tradycją jest już licytowanie apteczki samochodowej WOŚP-u. Tradycja ta zakłada, że jeśli przez rok nie będzie potrzebna, zwycięzca przekaże ją na akcję ponownie. I tak już od mniej więcej dekady apteczka z serduszkiem zapewnia bezwypadkową jazdę. W tym roku poszła za 260 zł. Piłkę z autografami zawodników Lecha zlicytowano za 220 zł. Cenę 100 zł osiągnęła bransoletka z koralików. Koszulka WOŚP-u i kubek WOŚP-u zeszły za 160 zł każde, za 200 zł sprzedano kubek z logo AQQ. Wśród licytowanych fantów znalazł się też ciekawy gadżet, czyli mikser do drinków. Do jednego ze zbiorniczków wlewa się w nim colę, do drugiego whisky, a z kraniku leci gotowy drink. Poszedł za 250 zł, choć zbiorniczki były puste. Wśród pozostałych fantów znalazły się legitymacja uprawniająca do wejścia na wszystkie biletowane koncerty w AQQ przez najbliższy rok, sporo rozmaitych alkoholi czy środki do pielęgnacji pojazdów. Na końcu zlicytowano... sam młotek.

Koszulka WOŚP-u poszła za 160 zł

Na uwagę zasługuje współpraca pomiędzy wrzesińskimi organizacjami prowadzącymi aukcje. Przedmioty, które nie zostały zlicytowane w czasie Sztafety po Światełko do Nieba zostały przekazane do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury. Z kolei fanty, których nie sprzedano w WOK-u, trafiły do AQQ. Widać było, że nie liczy się konkurencja, kto zbierze więcej, a jedynie wspólna walka o szczytny cel. 

Wystąpił zespół Panic Attack
Dużą popularnością cieszyły się napoje wyskokowe
Motocykliści z Born To Ride wyglądają groźnie, ale mają wielkie serca
Publika bawiła się świetnie, wspierając słuszny cel

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

10:35 14-01-2019