[WOŚP 2020] Jacek Klimczak przebiegł dla WOŚP-u 150 kilometrów! Sztafeta rekordowa pod każdym względem

Jubileuszowa Sztafeta po Światełko do Nieba przyniosła nowy rekord. Jacek Klimczak przebiegł 150 km i 400 m. Rekordowa były też liczba uczestników, pokonanych przez nich kilometrów oraz zebrana kwota.

aktualności 04:13 13-01-20203 4

W dziesiątej Sztafecie po Światełko do Nieba pobiegło łącznie 1060 osób, w tym aż 110 przyjechało specjalnie w tym celu z Kalisza. Łącznie uczestnicy pokonali 9292 kilometry, bijąc tym samym wynik z zeszłego roku, kiedy 816 osób pokonało 8,5 tys. km.

Do puszek udało się zebrać 9896,02 zł, a do tego doszedł przelew na 2 tys. zł. Po dwa tysiące przekazał każdy ze sponsorów, czyli firmy Energika oraz Apart Grupa Deweloperska, które postanowiły zapłacić po 20 groszy za każdy pokonany przez biegaczy kilometr. (Energika przelała pieniądze bezpośrednio na konto WOŚP-u, a przedstawiciele Apart Grupy Deweloperskiej wrzucili pieniądze bezpośrednio do puszki.) 

To kolejny WOŚP-owy rekord w powiecie wrzesińskim, ponieważ łącznie Klub Biegacza Kosynier Września (organizator sztafety) uzbierał w ten sposób 11 897 zł (rok temu zebrano nieco ponad 11,3 tys.).

Zaznaczmy, że uzbieranie tej sumy było znacznie trudniejsze niż w minionych latach, ponieważ na licytacji zabrakło ważnej części – trofeów Łukasza Lonki, który co roku wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przekazując cenne nagrody na licytację. Mistrz motocrossu zmarł w 2019 roku.

Nowym rekordzistą Sztafety po Światełko do Nieba został Jacek Klimczak z Żerkowa, reprezentujący Fizjoterapię dla Ciebie i rodziny. Przebiegł dystans 150 km i 400 m.

– Po tak dużym wysiłku czekała na niego niespodzianka. Jeden ze sponsorów, firma Energika reprezentowana przez właściciela pana Zbigniewa Szamałka postanowiła ufundować mu nowe buty – informuje Marcin Krysztofiak z Klubu Biegacza Kosynier Września.

Już niebawem opublikujemy obszerniejszą relację z X Sztafety po Światełko do Nieba. Tak wyglądało jej otwarcie

AKTUALIZACJA: 13 stycznia, godz. 19.41

Poniżej prezentujemy zdjęcia z X Sztafety po Światełko do Nieba, zarówno z trasy, jak i z samego zamknięcia wydarzenia. 

Jacek Klimczak, nowy rekordzista sztafety, prócz talonu na nowe buty, otrzymał prezent – koszulkę z autografem Marcina Lewandowskiego.

W czasie uroczystego zakończenia sztafety odbyła się licytacja dziecięcego motocykla podarowanego przez Klub Biegacza Kosynier Września. Za 200 zł wylicytował go Zbigniew Szamałek z Energiki, który od razu wręczył go małemu chłopcu z publiczności.

W sztafecie brały udział całe rodziny
By wybiegać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak najwięcej kilometrów, niektórzy dawali z siebie naprawdę wszystko!
Biegaczy nie opuszczały dobre humory
Momentem zakończenia sztafety było Światełko do Nieba, czyli pokaz fajerwerków. Sam Jurek Owsiak odszedł już od fajerwerków, w Warszawie odbył się pokaz laserów. Gorąco namawiamy do tego samego wrześnian!
Ostatnia licytacja, czyli mały motocykl
Zbigniew Szamałek przekazał wylicytowany fant obecnemu na sali chłopczykowi

Zbigniew Szamałek z Energiki gratuluje Jackowi Klimczakowi

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

04:13 13-01-2020