Wooden Villa ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski Ligihalowe.pl

Wielkim sukcesem swój udział w VI Mistrzostwach Polski Ligihalowe.pl. zakończyli swój udział gracze Wooden Villa, którzy na co dzień występują w rozgrywkach organizowanych przez WTPN. Wrześnianie po dwóch dwudniowych turniejach zdobyli srebrny medal.

piłka nożna 16:24 12-02-20200 1
Zespół Wooden Villa

VI Mistrzostwa Polski Ligihalowe.pl odbyły się w dniach 1-2.02.2020 r. i 8-9.02.2020 r. w Gostyniu. Udział w tej edycji mistrzostw wzięły dwie ekipy z Wrześni - Wooden Villa oraz Ignasiak. Oba zespoły mecze grupowe rozegrały w sobotę 1 lutego. Gracze Wooden Villa z kompletem zwycięstw zajęli 1. miejsce w swojej grupie i awansowali bezpośrednio do 1/8 finału. Zawodnicy Ignasiak zajmując miejsce drugie w grupie musieli grać w barażach o prawo udziału w kolejnej fazie turnieju. Ignasiak w meczu barażowym trafił na drużynę z Szamotuł - Transport Kaczmarek. Wczesna godzina wyjazdu wrzesińskiej ekipy oraz braki kadrowe dały się we znaki i nasz reprezentant już po pierwszym meczu musiał pożegnać się z turniejem.

Zespół Ignasiak

Gracze Wooden Villa podtrzymywali zwycięską passę z rozgrywek grupowych i w 1/8 odprawili z kwitkiem doświadczoną drużynę Globex Gorzów Wlkp. (4:0). Kolejnym przeciwnikiem była ekipa z Bojanowa - Tom Kar. Tu również wicemistrz Wrześni odniósł wysokie zwycięstwo 4:0. Tym samym wrzesińska ekipa zameldowała się w półfinale rozgrywek. Tym razem trafiła na rywala z najwyższej półki - Plastrol Lotyń. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu padł remis 1:1. O dalszych losach zadecydowały rzuty karne. Dwa obronione rzuty karne przez Marcina Siepielskiego - bohatera wrzesińskiej drużyny, zadecydowały o tym, że zespół Wooden Villa zagrał w wielkim finale. 

Mecz finałowy z ekipą z Wrocławia zaczął się dla wrześnian bardzo niefortunnie, bo od straconej szybko bramki. Chwilę później ekipa Car-Zone podwyższyła prowadzenie na 2:0. Mimo wyrównanej gry dość długo w meczu utrzymywał się niekorzystny dla wrześnian wynik. Podczas gry w osłabieniu z powodu ukarania jednego z wrześnian czerwoną kartką wrocławianie zdobyli gola na 3:0. W końcówce wycofanie bramkarza na rzecz zawodnika z pola przyniosło Wooden Villa bramkę na 1:3. Podejmowanie ryzyka przez wrześnian spowodowało, że wrocławianie dość łatwo podwyższyli na 5:1 zapewniając sobie tytuł mistrzowski.

Najlepsi bramkarze turnieju (Marcin Siepielski z lewej)

Bramkarzem turnieju wraz z golkiperem z Wrocławia wybrano Marcina Siepielskiego (Wooden Villa). Jak co roku podczas turnieju zbierane były środki na cele charytatywne. Tym razem była to pomoc dla chłopca cierpiącego na rzadką chorobę - Klątwę Ondyny. Zawodnicy Wooden Villa, tak jak pozostali finaliści, postanowili przekazać nagrody pieniężne na leczenie chłopca.

Składy wrzesińskich drużyn

IGNASIAK: Krystian Dzwoniarkiewicz - Tomasz Majchrzak, Mateusz Bigosiński, Patryk Pawłowski, Bartosz Lis, Wojciech Dederko, Jakub Zakrzewicz, Szymon Markiewicz, Krzysztof Pawłowski, Adam Staniak, Marcin Miśkowiak

WOODEN VILLA: Marcin Siepielski - Artur Giżewski (C), Kamil Klechammer, Patryk Kwiatkowski, Łukasz Zugaj, Rafał Kozłowski, Igor Zieliński, Łukasz Fechner, Mikołaj Plichta, Maciej Kolecki, Filip Janiszewski.

WYNIKI MECZÓW

GRUPA A

Car Zone Wrocław - Ignasiak 3:1

Aris&Kadent Gostyń - Ignasiak 1:6

Futsal Gostyń - Ignasiak 2:3

GRUPA B

Wooden Villa - Opiekuny Gostyń - 2:1

Wooden Villa - 1986 Gostyń - 7:1

Wooden Villa - Javi Gostyń - 3:0

BARAŻ O 1/8

Ignasiak - Transport Kaczmarek Szamotuły 0:2

1/8

Wooden Villa - Globex Gorzów Wielkopolski 4:0

1/4

Wooden Villa - Tom Kar Bojanowo 4:0

1/2

Wooden Villa - Plastrol Lotyń 1:1 (karne 2:1)

FINAŁ

Wooden Villa - Car Zone Wrocław 1:5

Tekst: Dominik Cichoński

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

16:24 12-02-2020